Bank of America, 17 TL olur dediği Erdemir hissesi için hedefini güncelledi
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Bank of America, 17 TL olur dediği Erdemir hissesi için hedefini güncelledi

Son dakika haberi: Erdemir hisse yorumu güncellendi ve BofA, yeni beklentisini açıkladı. İşte Erdemir hisse yorumu.

Borsa 4 Mart 2024 0
Bank of America, 17 TL olur dediği Erdemir hissesi için hedefini güncelledi

Dalga geçer gibi Erdemir hisse hedefi paylaşan BofA, yeni tahmin yayınladı.

Bank of America tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada geçen haftalarda BofA tarafından yapılan Erdemir hisse yorumunun güncellendiğine yer verildi. Yapılan güncellemeye baktığımızda şu anda 46 lira civarında olan hissenin 17 lira olacağını bildirmişti.

OYAK Maden Metalurji Finansal Yönetim ve Mali İşler Grup Başkan Yardımcısı Serdar Başoğlu, bu anlaşılamaz açıklamadan sonra bir yazılı açıklamada bulundu ve bunun gerçekçi olmadığını, analizi yapan ismin Erdemir brifinglerine katılmadığını, şirketten habersiz olduğunu söyledi ve beklentinin revize edilmesi gerektiğini söyledi. Başoğlu yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“İlgili rapor şirketimizin görüş ve beklentilerini kapsamamaktadır. Oldukça eksik ve tamamen yanlış varsayımlar üzerine kurulan hatalı bir model içermektedir. Şirketimiz ve sektör gerçeklerini anlamadan kullanılan modele mesnet oluşturan temel varsayımların dahi yanlış olduğu raporda şirketimizle ilgili tespitlere katılmıyoruz. Zaman kimin haklı çıktığını gösterecektir.

Türkiye’nin lider çelik üreticisi olan şirketimiz 2023’te ülkemizde meydana gelen deprem felaketi nedeniyle yaşadığı ciddi üretim ve satış kaybına rağmen çok kısa sürede tam kapasite üretim seviyelerine geri dönmüş ve bu yıl da tam kapasite üretim ve ürettiği her tonajı satışa döndürme hedefiyle çalışmalarını kararlılıkla sürdürmektedir”

Bu açıklamadan sonra BofA, “Bu rapor 29 Şubat’ta yayımlanan ve şirketin beklenen FAVÖK ve hedef fiyatının doğru hesaplanmamasına yol açan gerçekleşen çelik fiyatları varsayımındaki hatayı düzeltiyor” ifadelerini kullandı ve güncelleme yapılacağını söyledi.

Bunun ardından Erdemir için bir değerlendirme daha yayınlayan BofA, yeni fiyatı 47 lira olarak açıkladı. 

Başoğlu, yeni gelen kararın olumlu karşılandığını söyledi.

Sorumluluk reddi beyanı: Haberde yer alan bilgiler finans7 yatırım tavsiyesi değildir.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç