Balıkesir'de Su Fiyatlarına Yüzde 15 İndirim Yapıldı!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Balıkesir'de Su Fiyatlarına Yüzde 15 İndirim Yapıldı!

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, kentte suya yüzde 15 indirim yapılacağını açıkladı. İşte haberin detayları...

Yerel Haberler 5 Ara 2023 0
Balıkesir'de Su Fiyatlarına Yüzde 15 İndirim Yapıldı!

"Havran Ovası 2. Kısım Tarımsal Sulama Projesi Lansmanı” ve "Havran Yatırımları Toplu Açılış" törenleri Havran’ın Büyükdere Mahallesi’nde yapıldı. Törende konuşma yapan Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy, kentte suya yüzde 15 indirim yapılacağının açıkladı. Ersoy'un açıklamaları şöyle

İstanbul'da su tasarrufu için 'perlatör' dağıtılacak - Son Dakika Haberleri

"Biz burada ileri biyolojik arıtma yapmak istiyoruz. Bostancı ve Çıkrıkçı tarlalarını yine bu suyla sulayalım, ayrıca tarımsal OSB’de de bu suyu kullanalım istiyoruz. Biz DSİ’nin yaptığı barajın sulama kapasitesini her yere ulaştırmak istiyoruz. Havran zaten dağlarından yağ, ovalarından bal akan ilçelerimizden biri. Ve burada bereketi arttırıp, ürün kapasitesini ve çeşitliliğini cebe dokunur hale getirmek istiyoruz.

BASKİ müdürümüz İzzet beye buradan talimat veriyorum, sulamada zam değil, yüzde 15 indirim yapıyorsun. Maliyetleri azaltıyoruz, böyle olunca da üreticimize, tüketicimize suyun maliyetini daha az yansıtıyoruz. Balıkesirimizin ekonomisi büyüsün. Türkiye’ye ilham olsun, hayırlı uğurlu olsun.

İSKİ su tasarrufu için ücretsiz "musluk aparatı" dağıtacak | Independent  Türkçe

Havran barajımızdan Havran ovasına su verilmesi çiftçilerimizin uzun yıllardır istediği ve beklediği bir durumdu. Ekilemeyen, dikilemeyen boş kalan bereketli toprakların tekrar ürün vermesini sağlayacak, üreticimizin girdi maliyetlerini azaltacak bu proje, ilçemizdeki tarımsal üretimin artmasına büyük katkı sağlayacaktır..."

 

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç