Bakanlıktan açıklama: Çanakkale Boğazı tek yönlü gemi trafiğine açılıyor
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Bakanlıktan açıklama: Çanakkale Boğazı tek yönlü gemi trafiğine açılıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'ndan gelen açıklamada Çanakkale Boğazı'nda gemi trafiğinin saat 18.15’ten itibaren çift yön olarak açılacağı bildirildi.

Haberler 24 Ağu 2023 19:46 0
Bakanlıktan açıklama: Çanakkale Boğazı tek yönlü gemi trafiğine açılıyor

Son dakika: Çanakkale Boğazı gemi trafiğine çift yön açılıyor.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı ve yangın nedeniyle kapatılan Çanakkale Boğazı'nın tek yönlü olarak gemi trafiğine açılacağı bildirildi.

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı yangına ilişkin şu ifadeleri kullandı:

"Bizden dualarını esirgemeyen milletimizin emeğiyle 48 saat dolmadan kontrol altına alındı. Ben bir kez daha Çanakkale ruhunu gösteren taraflara teşekkür ediyorum. 7 vatandaşımızın kronik rahatsızlıkları olanları vardı, 1 gönüllümüzde yaralanma söz konusuydu. Herhangi bir hayati durumları yok. Can kaybımızın olmaması bizi son derece mutlu etti. Etkilenen alanda yaşayan ekosistemdeki canlılar için içimiz yandı açıkçası. 7 ev hasarlı, bunlardan 3'ü kullanılmayan evdi. 29 adet ahır benzeri yapı hasarlandı. Bazı sebze-meyve bahçeleri yine... Konular için ilgili bakanlık yetkilisi arkadaşlar sahada çalışmalarını sürdürüyorlar. 10 uçak ve 38 helikoptere çıktı"

ÇİFT YÖN AÇILDI

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ise yangın sonrası boğaz trafiğine ilişkin yeni açıklama yaptı. Açıklamada "(Çanakkale'deki orman yangını) Çanakkale Boğazı gemi trafiğinin saat 18.15'ten itibaren çift yön olarak açılması planlanmaktadır." denildi.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç