Bakanlık duyurdu: 23 Nisan'da toplu ulaşım ücretsiz mi?
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Bakanlık duyurdu: 23 Nisan'da toplu ulaşım ücretsiz mi?

23 Nisan'da toplu ulaşım ücretsiz mi? Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu'dan konuya ilişkin son dakika açıklaması geldi. İşte son dakika haberinin detayları yazımızda.

Haberler 22 Nisan 2024 0
Bakanlık duyurdu: 23 Nisan'da toplu ulaşım ücretsiz mi?

23 Nisan'da toplu ulaşım ücretsiz mi? İşte son dakika açıklaması.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu'dan bir son dakika açıklaması geldi. Bakan Uraloğlu yaptığı son dakika açıklamasında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda TCDD Taşımacılık AŞ tarafından işletilen metro ve kent içi raylı sistemlerin ücretsiz olacağını duyurdu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Bakanlığa bağlı TCDD Taşımacılık AŞ tarafından işletilen Ankara'da Başkentray, İstanbul'da Marmaray, Sirkeci-Kazlıçeşme Raylı Sistem Hattı, Gayrettepe-İstanbul Havalimanı-Arnavutköy-Metro Hattı ve İzmir'de İZBAN'ın, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda ücretsiz hizmet vereceğini duyurdu.

23 NİSAN'DA TCDD'NİN BAZI ARAÇLARI ÜCRETSİZ

Uraloğlu, yazılı açıklamasında, Bakanlık olarak 23 Nisan dolayısıyla her türlü tedbiri aldıklarını belirterek, şunları kaydetti:

"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla, 4 Nisan'da Resmi Gazete'de yayımlanan karar doğrultusunda Ankara ve İstanbul'da toplu ulaşım araçları ücretsiz kullanılabilecek. Dünyada örneği olmayan bir bayram olan ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuklara armağanı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın coşkulu bir şekilde kutlanması için Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına bağlı TCDD Taşımacılık AŞ tarafından işletilen Başkentray, İstanbul'da Marmaray, Sirkeci-Kazlıçeşme Raylı Sistem Hattı, Gayrettepe-İstanbul Havalimanı-Arnavutköy-Metro Hattı ve İzmir'de İZBAN, ücretsiz hizmet verecek."

Finans7.com I Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç