Bakan Yusuf Tekin Açıkladı: Müfredat Değişiyor!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Bakan Yusuf Tekin Açıkladı: Müfredat Değişiyor!

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, katıldığı bir toplantıda müfredatın değişeceğini açıkladı! İşte haberin detayları...

Eğitim 3 Şubat 2024 0
Bakan Yusuf Tekin Açıkladı: Müfredat Değişiyor!

MEB'in düzenlediği Öğretmenler Odası Buluşmaları'nın sekizincisi Ankara'da yapıldı. Burada açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı Tekin, müfredat değişikliğine ilişkin açıklama yaptı. Tekin, "Gerekli çalışmalarımızı tamamladık, yakın zamanda kamuoyuyla paylaşacağız" dedi.

MEB'in yeni müfredatında, sekülerizm 'inanç problemi' olarak gösteriliyor -  PolitikYol.com | Yorum, Analiz, Haber Sitesi

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, "Öğretmenler Odası Buluşmaları" kapsamında Ankara'da düzenlenen programda öğretmenlerle bir araya geldi. Milli Eğitim Bakanlığı'ndan (MEB) yapılan açıklamaya göre, Tekin, sekizinci buluşmada Ankara'daki öğretmenleri kabul etti. Tekin, müfredat değişikliğini yakın zamanda kamuoyuna açıklayacaklarını belirterek, şunları kaydetti:

"Müfredat, hızla değişen dünya koşulları, güncel gelişmeler göz önünde bulundurularak devamlı güncellenecek canlı ve dinamik bir yapıda olmalı. Ana paradigmasından tutun, bize ait ve bizim değerlerimizle inşa edilmiş, bizim referans değerlerimizin ışığında oluşturulmuş bir eğitim sisteminin inşası için gerekli çalışmalarımızı tamamladık, yakın zamanda kamuoyuyla paylaşacağız inşallah."

Okullardaki müfredat değişikliğinin ilk ayrıntıları belli oldu -  02.11.2023, Sputnik Türkiye

Buluşmaya katılan öğretmenler ise tek tek söz alarak eğitim alanındaki görüş, öneri ve beklentilerini aktardı.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç