Bakan Şimşek ve TCMB Başkanı Erkan, İstanbul'da Yabancı Yatırımcılarla Görüşecek!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Bakan Şimşek ve TCMB Başkanı Erkan, İstanbul'da Yabancı Yatırımcılarla Görüşecek!

Mehmet Şimşek ve Hafize Gaye Erkan bugün İstanbul'da yabancı yatırımcılarla bir toplantı gerçekleştirecek! İşte detaylar...

Ekonomi 4 Ağu 2023 10:53 0
Bakan Şimşek ve TCMB Başkanı Erkan, İstanbul'da Yabancı Yatırımcılarla Görüşecek!

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan, bugün İstanbul'da yabancı yatırımcılarla bir araya gelecek. Şimşek ve Erkan, ABD'li yatırım bankası JP Morgan'ın organize ettiği toplantıda ülkeye yatırımcı çekmek için sunum yapacak ve birebir görüşmeler gerçekleştirecek.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan, JP Morgan'ın bugün İstanbul'da düzenleyeceği yatırımcı toplantısına katılacak.

BAKAN ŞİMŞEK SUNUM YAPACAK
Amerika merkezli yatırım bankası JP Morgan'ın organizasyonunda yaklaşık 50 yatırımcının katılımıyla yapılacak toplantıda Şimşek bir sunum yapacak. Şimşek'in ekonomi yönetiminin bugüne kadar yaptıklarını ve beklentilerini paylaşması bekleniyor.


BİREBİR GÖRÜŞMELER YAPILACAK
Sunumunun ardından yatırımcı gruplarıyla ayrı ayrı bir araya gelecek olan Şimşek, bu kapsamda BlackRock, JP Morgan, Singapur Varlık Fonu ve Franklin Templeton yatırım şirketlerinin temsilcileriyle bire bir görüşecek.

ERKAN SİNYALİ VERMİŞTİ
Toplantıda Gaye Erkan da bir sunum yapacak. Erkan geçen hafta yılın üçüncü enflasyon raporunun açıklandığı toplantıda ilk kez basının sorularını yanıtlamış ve en kısa zamanda yatırımcı toplantıları yapacaklarını açıklamıştı.

 

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç