Bakan Kurum açıkladı: Deprem bölgesine yapılacak TOKİ konutları nasıl olacak?
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Bakan Kurum açıkladı: Deprem bölgesine yapılacak TOKİ konutları nasıl olacak?

Son dakika: Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, deprem bölgesine yapılacak TOKİ konutları ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Haberler 15 Şubat 2023 19:12 1
Bakan Kurum açıkladı: Deprem bölgesine yapılacak TOKİ konutları nasıl olacak?

Son dakika: Deprem bölgesine yapılacak TOKİ konutları nasıl olacak?

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremin ardından deprem bölgesine yapılacak yeni konutlar ile ilgili son dakika açıklamasında bulundu. İşte Bakan Kurum'un açıklamaları...

"105 Metrekare 3 Artı 1 Daireler Yapacağız"

Bakan Kurum'un açıklamaları şu şekilde;

"İlk etapta 30 bin konutu şu an projelendirdik. Etap etap hasar tespitlerin tamamlanmasına müteakip vatandaşlarımıza konutlarını teslim ediyor olacağız. 105 metrekare 3 artı 1 daireler yapacağız. Burada, şehrin büyüme öngörüsünü, zemini, fay hattına mesafeyi dikkate almak suretiyle, yerleşim yerlerini belirliyoruz. Ayrıntılı jeolojik etütler yapmak suretiyle burada inşa faaliyetlerine başlayacağız" 

Bakan Kurum konuşmasının devamında, "Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi bir yıl içerisinde daha önce Elazığ'da, Malatya'da, İzmir'de nasıl teslim ettiysek, bu bölgede de eş zamanlı olarak bütün birimlerimiz şu an bu konuya odaklandı. TOKİ'mizle, tüm birimlerimizle inşa faaliyetlerini yürüteceğiz. Malzeme bağlantılarını dahi bugünden yapıyoruz. Eğer bu konutların demiri, çimentosu, tuğlası, harcı, kiremidi, aklınıza ne geliyorsa bu bağlantıları dahi bugünden yapmak suretiyle vatandaşlarımıza inşallah sözlerimizi tutacağız" dedi.

Yorumlar (1)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 16 Ay Önce
Umarım yeni binalar yapılınca şehrin kültürel mimarisine göze alarak yapılır ve deprem çok dayanıklı ve fay hatan uzak ama en önemlisi inşaata su yalıtımı detayını atlamamak gerekir. Sonuçta yeni bir şehir yapılacak. Para varsa ve Allah’a tevekkül edilirse her şey hızlı bir şekilde olur. Tüm seçimler az maliyetle kazanılır eğer halka seçim yapılırsa.