Bakan Koca Duyurdu: Kanser Taraması Randevu Sistemi Açıldı
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Bakan Koca Duyurdu: Kanser Taraması Randevu Sistemi Açıldı

Fahrettin Koca, kanser taraması randevu sisteminin Türkiye genelinde aile hekimlerinin kullanımına açıldığını bildirdi.

Sağlık 19 Ekim 2022 20:01 0
Bakan Koca Duyurdu: Kanser Taraması Randevu Sistemi Açıldı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklamada kanser taraması randevu sisteminin Türkiye genelindeki aile hekimlerinin kullanımına açıldığını duyurdu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, kanser taramalarını yaygınlaştırmak ve ücretsiz tarama hizmetlerinden daha çok vatandaşın yararlanabilmesi için kanser tarama randevu sisteminin Türkiye genelinde kullanıma açıldığını duyurdu. Bakan Koca, aile hekimlerinden ücretsiz olarak kanser taraması yapılabileceğini kaydetti.

"AİLE HEKİMLERİNİN KULLANIMINA AÇTIK"

Koca yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

"Kanser taramalarını yaygınlaştırmak ve ücretsiz tarama hizmetlerinden daha fazla sayıda vatandaşımızın faydalanmasını sağlamak amacıyla pilot uygulama olarak hayata geçirilen kanser taraması randevu sistemini Türkiye genelinde aile hekimlerinin kullanımına açtık.

"RANDEVU BİLGİLERİ CEP TELEFONLARINA SMS İLE DE İLETİLECEK"

Bu uygulama ile aile hekimleri, sorumlu oldukları kişileri arayıp, kanser taramasına davet edecek. Taramayı kabul edenlere, ilgili merkezler hakkında bilgi verilip, kendilerine randevu oluşturulacak. Randevu bilgileri cep telefonlarına SMS ile de iletilecek.

"AİLE SAĞLIĞI MERKEZLERİ TARAFINDAN ÜCRETSİZ YAPILIYOR"

Meme, kolorektal ve serviks kanserleri taramaları Toplum Sağlığı Merkezleri, Sağlıklı Hayat Merkezleri, Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezleri ile Aile Sağlığı Merkezleri tarafından ücretsiz yapılıyor."

 

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç