Bakan Kacır Vergisiz Telefonla İlgili Açıklama Yaptı!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Bakan Kacır Vergisiz Telefonla İlgili Açıklama Yaptı!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, vergisiz telefon için açıklamalarda bulundu! İşte o açıklamalar ve detaylar...

Bilim ve Teknoloji 6 Eylül 2023 11:30 0
Bakan Kacır Vergisiz Telefonla İlgili Açıklama Yaptı!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, seçim dönemi açıklanan gençler için vergisiz telefon konusu hakkındaki "Gençlere yönelik telefon konusunda gelişme bekliyor muyuz?" sorusuna, "Yani bazı değerlendirmeler yapılıyor. Tamamlandığında açıklanacak’" şeklinde yanıt verdi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, kabine toplantısının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

‘İZMİR'DE DE YENİ BİR REKORA İMZA ATARIZ’
Kacır, Ankara'da gerçekleştirilen Teknofest'e ilişkin, "Ankara'nın en büyük etkinliğini gerçekleştirmiş olduk. 940 binden fazla katılım oldu, 1 milyona yakın. Pazar günü yoğun yağış olduğu için daha üst bir rakama ulaşılmamış oldu; ama Ankara'nın, Ankara tarihinin en büyük etkinliği oldu. Şimdi 27 Eylül'de de İzmir’de bu yılın son Teknofest'i olacak. '2023’te 3 büyük şehrimizde yapacağız’ demiştik. Tabii biz çok mutluyuz. Hem gençlerin hem tüm yaş gruplarından toplumun bu işe bu kadar sahip çıkması milli teknolojinin sahibi olarak kendisini hissetmesi ve bu duygularla oraya gelmesi bizi çok mutlu ediyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın her yıl olduğu gibi bizimle beraber olması, şampiyonlarımıza ödülünü vermesi Türk Devleti'nin bu meseleye ne kadar önem verdiğini gösteriyor. Zannediyorum 14 bakanımız Teknofest’e katılmıştı. Bakanların da herhalde en fazla ilgi gösterdiği, katıldığı organizasyon olmuş oldu. Cumhurbaşkanımız da aynı şekilde. Bakalım inşallah İzmir'de de yeni bir rekora imza atarız" dedi.

SEÇİMDE VERİLEN GENÇLER İÇİN VERGİSİZ TELEFON SÖZÜ
Bakan Kacır, gençlere yönelik ücretsiz internet ve vergisiz telefon vaadiyle ilgili soru üzerine, "Bazı değerlendirmeler yapılıyor. Tamamlandığında açıklanacak. Çok kısa zaman içinde yapılır diye tahmin ediyorum. Türkiye genç bir ülke, yaş ortalamamız 33 çok genç bir nüfusumuz var. Örgün eğitimde üniversitelerde milyonlarca öğrenci var. Bütün bu gençlere bizim verdiğimiz birtakım sözler var. Bizim bu sözleri adım adım tutmak gibi bir gayemiz var. Henüz seçimin üzerinden birkaç ay geçti. Ama Sayın Cumhurbaşkanımız bir an evvel verdiğimiz bütün sözleri tutmak konusunda da ilgilileri, bizleri talimatlandırıyor. Normalde 5 yıllık bir dönemimiz var; ama ertelemek değil gayemiz bir an evvel sözlerimizi tutmak niyetindeyiz" dedi.

 

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç