Bakan Işıkhan'dan Emekli Zammı Açıklaması!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Bakan Işıkhan'dan Emekli Zammı Açıklaması!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, AK Parti İl Başkanlığı tarafından düzenlenen Ankara ilçe belediye başkan adayları tanıtım toplantısının ardından açıklamada bulundu. İşte haberin detayları...

Çalışma Hayatı 24 Ocak 2024 0
Bakan Işıkhan'dan Emekli Zammı Açıklaması!

SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin aylıklarındaki artış ocak ayı itibarıyla yüzde 49,25’e yükseltildiği açıklanmıştı. Emeklilere yapılan ikinci ek zamla ilgili konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, "Bir araya geldik, memur emeklileri ile eşitlemeye gayret ettik. Eşitlenmiş durumda. Bu durum bizim için çok önemliydi. Bildiğiniz gibi aslında refahı artırmaya gayret ediyoruz." dedi.

Emekliye ek zam düzenlemesi 2024: Emeklilere ek zam yapılacak mı, ne zaman  yapılacak ve ne kadar olacak? Kabine toplantısı işaret edildi - Son Dakika  Ekonomi Haberleri | NTV Haber

'ASLINDA REFAHI ARTIRMAYA GAYRET EDİYORUZ'
SGK ve Bağ-Kur emeklilerine zam oranının yüzde 49,25 olduğunu belirten Bakan Işıkhan, tüm emeklilerin zam oranının eşitlendiğini söyledi ve şöyle konuştu:

“Cumhurbaşkanımızın talimatı ile açıkladım. Bir araya geldik, memur emeklileri ile eşitlemeye gayret ettik. Eşitlenmiş durumda. Bu durum bizim için çok önemliydi.

Emekliye ek zam ödemesinin tarihi belli oldu - Dünya Gazetesi

Bildiğiniz gibi aslında refahı artırmaya gayret ediyoruz. Enflasyon dizginlendikçe biz elde ettiğimiz geliri de, refahı da tüm vatandaşlarımıza, çalışanlarımıza harcayacağız. Bu memleket bizim. Bu hizmetleri de emeklilerimize sunacağız”

 

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç