Bakan Işıkhan'dan çalışan ve emeklilere 'refah artışı' açıklaması
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Bakan Işıkhan'dan çalışan ve emeklilere 'refah artışı' açıklaması

Enflasyon rakamları sonrası Bakan Işıkhan'dan ilk yorum geldi. İşte haberin detayları yazımızda.

Bakan Işıkhan'dan çalışan ve emeklilere 'refah artışı' açıklaması

Bakan Işıkhan'dan çalışan ve emeklilere 'refah artışı' açıklaması.

Türkiye İstatistik Kurumu'nun haziran ayı enflasyon verilerini açıklamasının ardından milyonlarca emekli ve memurun da zammında tablo da netleşti. Bakan Işıkahan veriler sonrasın da yaptığı açıklamada "Çalışanlarımız ve emeklilerimizin üzerindeki yükü azaltmak için gereken adımları atıyoruz" dedi.

TÜİK bugün Haziran ayı enflasyon rakamlarını duyurdu. Buna göre enflasyon aylık bazda yüzde 1,64 , yıllık bazda 71,60 ise yüzde olarak açıklandı. Böylece 6 aylık enflasyon rakamları da netleşti. 6 aylık SSK, Bağ-Kur emekli zammı, Yüzde 24.73; memur ve memur emeklilerinin 6 aylık enflasyon farkı dahil zam oranı yüzde 19.31 oldu.

Işıkhan, TÜİK’in 2024’ün ilk 6 ayının enflasyon oranlarını açıklamasının ardından sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Bakan Işıkhan, açıklamasında toplumun her kesiminin kalıcı refahını arttırmak için gereken adımları attıklarını vurguladı.

Işıkhan sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Çalışanlarımız ve emeklilerimiz başta olmak üzere milletimizin her kesiminin üzerindeki yükü azaltmak ve kalıcı refah artışını sağlamak için gereken adımları atıyoruz. Tarihi yüksek seviyelere ulaşan istihdam verilerimizin korunması, enflasyon ile kararlı mücadele ve finansal istikrarı sağlamak önceliğimiz olmayı sürdürecek. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın mimarlığını yaptığı Türkiye Yüzyılı vizyonumuz doğrultusunda OVP ve 12. Kalkınma Planı hedeflerimizi gerçekleştirmek için çalışmaya devam edeceğiz."

Finans7.com I Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç