Bakan Işıkhan duyurdu: Emeklilere özel indirim ve kampanyalar başlatılacak
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Bakan Işıkhan duyurdu: Emeklilere özel indirim ve kampanyalar başlatılacak

Bakan Işıkhan yaptığı açıklamada THY, TCDD ve çeşitli zincir marketlerin de aralarında bulunduğu yerlerde emeklilere özel indirimler ve kampanyalar başlatacaklarını duyurdu.

Emekli Haberleri 25 Mart 2024 3
Bakan Işıkhan duyurdu: Emeklilere özel indirim ve kampanyalar başlatılacak

Emeklilere özel yeni kampanyalar geliyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan'dan bir son dakika açıklaması geldi. Bakan Işıkhan yaptığı açıklamada THY, TCDD ve çeşitli zincir marketlerin de aralarında bulunduğu yerlerde emeklilere özel indirimler ve kampanyalar başlatacaklarını duyurdu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, "PTT AVM'de, Tarım Kredi Kooperatif Marketleri'nde, Türk Hava Yolları'nda, TCDD'de, GSM operatörlerinde, sinema ve tiyatrolarda, PTT Kargo'da emeklilere özel indirimler ve kampanyalar başlatacağız. Ayrıca Türkiye'nin önde gelen zincir marketlerinde ve giyim mağazalarında emeklilere özel indirimler sağlayacağız" dedi.

Bakan Işıkhan, AKP Kırşehir İl Başkanlığı ziyaretinde yaptığı konuşmada 'kamu bankalarında emekli aylığı promosyon ödemelerini, emekli ve hak sahiplerinin aldığı aylık miktarına göre yaklaşık 2 katına çıkardıklarını' söyleyerek Işıkhan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"SGK olarak, diğer bankalarla da kamu bankalarının miktarları asgari olacak şekilde promosyon ödemelerinde artış sağlanması yönündeki çalışmalarımızı yürütüyoruz. Banka protokolleri yürürlüğe girdikten sonra emeklilerimiz, bankalara başvurarak bu promosyon ödemelerinden faydalanabilecekler. Kamu bankalarında başvurular bugün başladı. Ayrıca emeklilerimize bayram ikramiyesi ödemeleri, Ramazan Bayramı öncesinde 2-5 Nisan arasında banka hesaplarına yatırılacak. Bunun dışında, emeklilerimizin yaşam kalitesini artıracak, fiziksel ve ruhsal sağlık, sosyal ve kültürel yönden zenginleştirecek birçok çalışmayı, emekliler yılı kapsamında hayata geçiriyoruz. PTT AVM'de, Tarım Kredi Kooperatif Marketleri'nde, Türk Hava Yolları'nda, TCDD'de, GSM operatörlerinde, sinema ve tiyatrolarda, PTT Kargo'da emeklilere özel indirimler ve kampanyalar başlatacağız. Ayrıca Türkiye'nin önde gelen zincir marketlerinde ve giyim mağazalarında emeklilere özel indirimler sağlayacağız. Belediyeler Birliği ile protokol yaparak emeklilerimizin kültür turlarıyla ücretsiz olarak Türkiye'yi şehir şehir dolaşmalarının temellerini atacağız. Bunun gibi emeklilerimize imtiyaz sağlayan birçok uygulamayı emekliler yılı kapsamında günbegün kamuoyuyla paylaşacağız."

Finans7.com I Ankara

Yorumlar (3)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 3 Ay Önce
İyide Sayın Bakan bu Emekliler hangi parayla bu indirimlerden faydalanacak?! Emekli Maaşı 10 bin Ev Kirası10 bin!!!!!! Sanırım bu indirimlerden Emekli Milletvekilleri faydalanacak.!
Ziyaretçi 3 Ay Önce
emekli dilencimi oldu yapmayın emekliler hakkını istiyor
Ziyaretçi 3 Ay Önce
iş işten geçmiş siz neyin kafasını yaşıyorsunuz