Bakan Göktaş duyurdu: 65 yaş ve engelli maaşları yattı
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Bakan Göktaş duyurdu: 65 yaş ve engelli maaşları yattı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş yaptığı açıklamada Mart ayı yaşlı ve engelli aylıklarının hesaplara yatırıldığını duyurdu.

Ekonomi 16 Mart 2024 1
Bakan Göktaş duyurdu: 65 yaş ve engelli maaşları yattı

Mart ayı yaşlı ve engelli maaşları hesaplara yatırıldı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş tarafından bir son dakika açıklaması geldi. Bakan Göktaş yaptığı açıklamada Mart ayı yaşlı ve engelli aylıklarının hesaplara yatırıldığını duyurdu.

Bakan Göktaş, Mart ayına ilişkin toplam 4,8 milyar TL tutarındaki yaşlı aylığı ve engelli aylıklarını hesaplara yatırdıklarını açıkladı.

YAŞLI VE ENGELLİ AYLIKLARI HESABA GEÇTİ

Bakan Göktaş, ödemeler kapsamında yaklaşık 2,6 milyar TL tutarında yaşlı aylığı ve yaklaşık 2,2 milyar TL tutarındaki engelli aylıklarını hak sahiplerinin hesaplarına yatırdıklarını belirtti.

"SOSYAL YARDIM PROGRAMLARI GELİŞTİRİYORUZ"

Engelli ve yaşlı vatandaşlara yönelik kapsayıcı ve düzenli sosyal yardım programları geliştirdiklerini belirten Bakan Göktaş, “Engelli ve yaşlı vatandaşların toplumsal hayata tam ve etkin katılımları ile bağımsız şekilde yaşayabilmeleri için eğitimden sağlığa, ekonomiden sosyal hayata her alanda yanlarındayız. Bu doğrultuda Mart ayına ilişkin toplam 4,8 milyar TL tutarındaki yaşlı aylığı ve engelli aylıklarını hesaplara yatırdık. Ödemelerin tüm engelli ve yaşlı vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Finans7.com I Ankara

 

Yorumlar (1)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 3 Ay Önce
Aile destek yarımı da artırılsın