Bakan Dönmez Yanıtladı! Aralık'ta Doğalgaza Zam Gelecek Mi?

Bakan Dönmez Yanıtladı! Aralık'ta Doğalgaza Zam Gelecek Mi?

Filyos Doğalgaz İşleme Tesisi'ni ziyaret eden Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez, doğalgaza aralık ayında zam yapılmacağını açıkladı.

Ekonomi 18 Kasım 2022 13:08 0
Bakan Dönmez Yanıtladı! Aralık'ta Doğalgaza Zam Gelecek Mi?

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez'den enerji fiyatları ile ilgili son dakika açıklaması geldi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Filyos Doğalgaz İşleme Tesisi'ni ziyaret etti. Karadeniz gazı çalışmalarıyla ilgili NTV'de açıklamalarda bulunan Bakan Dönmez,  Bakan Dönmez aralık ayında doğalgazda fiyat değişikliği olmayacağını açıkladı.

"TÜRKİYE BU KIŞI SORUN YAŞAMADAN ATLATACAK"

Bakan Dönmez, katıldığı toplantıda kendisine yöneltilen, "Kış öncesinde enerjide duruma bakarsak; Türkiye’deki son durum nedir, doğalgaz depolama tesislerinde doluluk oranları nedir?" sorusuna cevap olarak ''Avrupa'da ciddi bir endişe var. Türkiye bu kışı sorun yaşamadan atlatacak." şeklinde yanıt verdi.

"ÖNGÖRÜLEBİLİR FİYAT TAHMİNİ SÖZ KONUSU DEĞİL, OYNAKLIK FAZLA"

''Doğalgaza zam gelecek mi?" sorusuna ise Dönmez, "Burada öncelikle küresel fiyatlara bakmak gerekiyor. Pandemi öncesi ve sonrasına bakacak olursak doğalgazda anormal artışlar oldu. Ukrayna'daki savaş kısa sürede biterse piyasayı rahatlatır. Öngörülebilir fiyat tahmini söz konusu değil, oynaklık çok fazla.

ARALIK'TA DOĞALGAZA ZAM YOK

Ama yaz aylarındaki yüksek seviyenin gerilediğini görüyoruz. Ancak bu geçiçi mi olacak yoksa kalıcı mı olacak göreceğiz. Ama Aralık ayında doğalgaza zam yapılmayacak.'' dedi.

Yorumlar (0)

Seç