Bakan Bilgin'den son dakika açıklaması: Kadro meselesi tarihe karışacak (Taşerona, Belediye şirket işçilerine TYP'ye süreklilik var mı 2023)

Bakan Bilgin'den son dakika açıklaması: Kadro meselesi tarihe karışacak (Taşerona, Belediye şirket işçilerine TYP'ye süreklilik var mı 2023)

Son dakika haberi: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den geçici işçilere kadro ile ilgili son dakika açıklaması geldi.

Çalışma Hayatı 15 Mart 2023 13:49 23
Bakan Bilgin'den son dakika açıklaması: Kadro meselesi tarihe karışacak (Taşerona, Belediye şirket işçilerine TYP'ye süreklilik var mı 2023)

Son dakika haberi geldi: Bakan Bilgin'den geçici işçilere kadro konusunda son dakika açıklaması.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Biglin bir son dakika açıklamasında bulundu. Bakan Bilgin yapıtğı açıklamada geçici işçilere kadro konusunda son duruma değindi.

AK Parti'nin bugün düzenlenen grup toplantısından önce basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bakan Bilgin, geçici işçilere kadro düzenlemesi hakkında gelen soruya yanıt verdi. Meclis başkanlığına kısa sürede sunulması beklenen düzenlemede devlette norm kadroların olduğunu, bir de geçici işçilerin olduğunu söyleyen Bakan, "Devlette norm kadrolar var, bir de geçici işçiler var. Devletin, norm kadroya eleman alırken kıdem sırasına göre mevcut geçici işçilerden almasını önerdik. Şart; çalışma süresi, en kıdemli olanlar alınsın" dedi.

Bakan açıklamasında, "Düzenleme şu anda Meclis'te. Tahmin ediyorum bu hafta Meclis gündemine alınır. Geçici işçi sorununu çözüyoruz. Dosya dosya önümüzde ele aldığımız her konuyu çözerek dosyayı kapatıyoruz. EYT'den sonra geçici işçiler demiştik, şimdi geçici işçiler meselesi inşallah Meclisimizin vereceği kararla kapanıyor. Geçici işçiler meselesi tarihe karışacak" ifadelerini kullandı.

ALT SINIR OLACAK MI?

Basın mensuplarının "Geçici işçilere yönelik çalışma süresinde alt sınır olacak mı?" sorusuna cevap veren Bakan Bilgin, "Sınır yok, sıraya koysun, en kıdemliden başlayarak alsın. Mevcut geçici işçilerin de uzun süre, 11 ay, 29 gün çalıştırılmasını önerdik" dedi.

TAŞERON, BELEDİYE ŞİRKET İŞÇİLERİ, TYP KADRO VAR MI?

Bakan, bu kapsamdaki işçilere değinmedi. Açıklama geldiğinde bildirimle haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Yorumlar (23)

Seç


Ziyaretçi 2 Gün Önce
bütün TYP li olanlara bütün TYP lilere kadro versin belediye çalışanları degil tüm devlet kurumunda çalışanlar hak ediyor bende gençlik Spor da çalışıyorum
Ziyaretçi 7 Gün Önce
ya herkese kadro ver yada kimseye kadro verme.yok o sözleşmeli şartları uyuyor diye el altından alıp bizlerinde yalandan gönlünü yapmaya çalışırsan bu işler olmaz şunuda söyleyim oy oranlarının yüzde 50ler 60lar olduğu zaman verseydin daha makbule geçecekti önümüzdeki haftalarda oy oranlarınız 30lara düşünce kadro muhabbeti dönerse hiç samimi olmaz
Ziyaretçi 8 Gün Önce
typ lı calışan olarak sayın cumhur baskanım bizi mağdur etmeyecektır hepimiz evlatlarımız için çalışıyoruz ne olur bizide görün
Ziyaretçi 9 Gün Önce
Ziyaretçi 9 Gün Önce
yaaa şunu anlamiyorum belediyede taşeron olarak çalışıyorum hep üvey evlat muamelesi görüyoruz emek derseniz bir çok kişiden fazla emek veriyoruz neden bizlere kadro gelmiyor bir anlamış değilim lütfen bizden de helallik alin bizler kadroyu hak edenlerdeniz