Bakan Bilgin EYT'de Son Durumu Açıkladı: 'Acelesi Yok: Çıksa Bile...'
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Bakan Bilgin EYT'de Son Durumu Açıkladı: 'Acelesi Yok: Çıksa Bile...'

Son dakika haberi: Çalışma Bakanı Vedat Bilgin yaptığı son dakika açıklamasında EYT'nin acelesi olmadığını söyledi.

Emekli Haberleri 17 Ekim 2022 19:50 0
Bakan Bilgin EYT'de Son Durumu Açıkladı: 'Acelesi Yok: Çıksa Bile...'

Son dakika haberi: EYT'nin acelesi yok.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin yaptığı son dakika açıklamasında EYT meselesine değindi ve EYT'nin acelesinin olmadığını , eğer şimdi çıksa bile EYT'nin Ocak ayında yürürlüğe gireceğini söyledi. 

EYT düzenlemesi hakkında açıklamada bulunan Çalışma Bakanı Vedat Bilgin, "Çok konuşulan, birçok insanın da merak ettiği EYT meselesi var. Onu çözeceğiz. Türkiye zorlu ekonomik şartlar içerisinde çalışanlarını olumsuz tablo karşısında koruyacak sosyal politika uygulamalarıyla topluma gerekli desteği sağlama yönünde çalışmalarımızı sürdürüyoruz." ifadelerini kullandı.

KAPSAMI NE OLACAK?

EYT'nin kapsamı hakkında açıklama yapan Bakan Bilgini, telvizyonlarda, gazetelerde dolaşan haberlere değinen Bakan Bilgin, "Televizyonlarda sık sık 'işte şunlar da girecek, bunlar da çıkacak' öyle bir şey yok. 99 öncesi biliyorsunuz, yaşla ilgili bir sorun var. O sorunu biz çözüyoruz ve önümüzde tek bir model var. Tek bir formül var daha doğrusu. Onun hesapları yapıyoruz." ifadelerini kullandı ve sözlerini şu şekilde sürdürdü:

"Çok sayıda insan var tahmin edeceğiniz gibi. Onların durumlarını, çalışma gün sayılarını, yıllarını, vesaire sosyal güvenlikteki sağlık sigortası primlerini gözden geçirip en uygun, en kapsayıcı çözümlemeyi yapacağız. Mesafe aldık ama şimdi açıklamayacağım. 'Niye şimdi açıklamıyorsunuz?' diyenler var. Bir defa çalışmamız bitmedi. İkincisi, adım adım açıklıyoruz. Zaten açıklasak da ocaktan sonra uygulamaya sokulacak."

ACELESİ YOK

EYT konusunda aceleleri olmadığını söyleyen Bakan Bilgin, EYT'yi şimdi açıklasak bile Ocak'a kalacak dedi ve "Şimdi açıklamanın bu anlamda acelesi yok. Sözleşmeli personel, geçici işçiler, diğer sorunları açıklayacağız. Aralık ayının ilk haftasında çalışma biter bitmez de Meclis'e intikal ettireceğiz." ifadelerini kullandı.

Kadın erkek adaylarla bilgi alış verişi için TIKLAYIN

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç