Bakan açıkladı: Yeni yargı paketi geliyor: Mahkumlara af olacak mı?

Bakan açıkladı: Yeni yargı paketi geliyor: Mahkumlara af olacak mı?

Bakan az önce yaptığı açıklamada yeni yargı paketi hazırlıklarının başladığını söyledi. Peki yargı paketi ne zaman gelecek? Mahkum affı olacak mı?

Haberler 1 Eylül 2023 22:17 17
Bakan açıkladı: Yeni yargı paketi geliyor: Mahkumlara af olacak mı?

Yeni yargı reformu geliyor: Peki mahkumlara af olacak mı?

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç yaptığı son dakika açıklamasında yeni Yargı Reformu düzenlemelerinin yolda olduğunu söyledi. Adli tatilin sona ermesi ile adalet saraylarında çalışmaların hızlandığını söyleyen Bakan Tunç, bürokraside de çalışmaların hız kazandığını söyledi.

1 Ekim tarihinde meclisin açılması ile birlikte yeni yargı paketlerinin meclise geleceği mesajını veren Bakan Tunç, 27. yasama döneminde 7. yargı paketinin de çıkarıldığını hatırlattı.

Ticari davalarda tahkimin öne çıkması gerektiğinin altını çizen Bakan Tunç, tahkimin dostane ve barışçıl bir yöntem olduğunu da sözlerine ekledi.

YENİ YARGI PAKETİNDE NE OLACAK?

Bakan Tunç açıklamasının devamında yeni yargı paketlerinde nelerin olacağına değindi. Bu paketlerde uzun süren yargılamaların önüne geçmek içinh çalışmalar yapacaklarını ve artık yargılamaların daha etkin, daha kısa sürede çözüleceğini söyledi.

Yapay zekanın yargıda da kullanılmasının önünün açılması için çalışmaların da olduğunu, ceza adaletinin sağlanacağını söyledi. Yargıda güveni daha da üst seviyelere taşıyacak hedeflerin Yargı Reformu Strateji Belgesi'nde ve İnsan Hakları Eylem Planında yer alacağı bildirildi.

Başörtüsü ve ailenin korunmasına ilişkin anayasa değişikliği hazırlığını da dile getiren Bakan Tunç, Türkiye Yüzyılı'nda asıl hedeflerinin sivil, demokratik anayasaya vatandaşları kavuşturmak olduğunu sözlerine ekledi.

AF OLACAK MI?

Yeni yargı paketi hazırlıklarının devam ettiği öğrenildi. Af konusunda henüz açıklama gelmedi. Sizce mahkumlara af gelmeli mi? Aşağıdaki yorum kısmından yazın. Mahkumlara af açıklaması geldiğinde bildirimle haberdar olmak için aşağıdaki linklerden finans7 mobil uygulamamızı ücretsiz indirin;
Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Yorumlar (17)

Seç


Ziyaretçi 13 Gün Önce
Kesinlikle af gelmeli hak ihlali eşitsizlik yapıldı toplumsal olarak affedilir suçlara af bekliyoruz tabiki tecavüzcu çocuk katilleri çıkmasın teröristler cikmasin
Ziyaretçi 26 Gün Önce
Kesinlikle yeni anayasa da cezaevlerinin boşaltılması bir af gelmesi lazım çocuklar babasız büyümesin devletimiz aile kurumuna çok önem ve değer veren bir devlet verilen cezalarda aileler dağılıyor herkes 2.ci bi şansı hak eder yeni anayasa ya yakışır 100. Yıla yakışır bir af olması lazım çocuklar babasız anasız kalmasın sadece bir gün ayırıp o cezaevlerine giden kadınları çocukları görün sadece bi tane çocukla konuşun ne şartlar altında gidiyo ne hissediyo bir sorun af verin uslanmayan bidaha çıkmasın zaten
Ziyaretçi 27 Gün Önce
Af olmalı artık Türkiye de adil yargılama yok.Birde hiç olmasa çocuklu anneler için af olsun çocuklar annesiz büyümesin el insaf.
Ziyaretçi 27 Gün Önce
Tabiki gelmeli tutuklu olan kişiler olsun hükümlü olanlar olsun herkese eşit şekilde af gelmelidir onca insan umutlanıyor kimsenin hevesini kursağında bırakmayın lütfen
Ziyaretçi 27 Gün Önce
Af istiyoruz disiplin affı İstiyoruz