Bakan Açıkladı: 47 İlaç Daha Geri Ödeme Kapsamına Girdi!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Bakan Açıkladı: 47 İlaç Daha Geri Ödeme Kapsamına Girdi!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan yaptığı açıklamada üçü kanser kırk yedi ilacın daha geri ödeme kapsamına girdiğini açıkladı! İşte haberin detayları...

Sağlık 19 Mart 2024 0
Bakan Açıkladı: 47 İlaç Daha Geri Ödeme Kapsamına Girdi!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, 36'sı yerli üretim olmak üzere 47 ilacın, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından geri ödeme listesine alındığını açıkladı. Işıkhan, ilaçların 3'ünün kanser ve 3'ünün diyabet olduğu ayrıntısını paylaştı.

Bakan Vedat Işıkhan, sosyal medya hesabından geri ödeme listesine alınan ilaçlarla ilgili bilgi verdi. İçlerinde kanser ve diyabet ilaçlarının da bulunduğu toplam 47 ilaçla ilgili gelişmeyi duyuran Bakan Işıkhan ilaçların hastalara şifa olmasını temenni etti.

KANSER VE DİYABET İLAÇLARI DA VAR

Sosyal medya üzerinden konuyla ilgili açıklamada bulunan Bakan Işıkhan "Sosyal Güvenlik Kurumumuz tarafından yapılan düzenlemeyle 36'sı yerli üretim olmak üzere 47 ilacı daha geri ödeme listesine aldık. İlaçların hastalarımıza şifa olmasını temenni eder, vatandaşlarımıza sağlıklı bir ömür dilerim." ifadelerini kullandı.

Geri ödeme listesine alınan ilaçların 3'ü kanser, 3'ü multiple skleroz, 1'i immunosupresan, 7'si antibiyotik, 6'sı kan ürünü ve 3'ü diyabet ilacı olduğu belirtildi.

Kanser ve diyabetin de olduğu 47 ilaç geri ödeme listesine alındı

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç