Bahoz Afrin Öldürüldü!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Bahoz Afrin Öldürüldü!

MİT, terör örgütü PKK/YPG'nin sözde Aynularab sorumlusu 'Bahoz Afrin' kod adlı teröristi Suriye'de etkisiz hale getirdi. İşte detaylar...

Haberler 24 Ara 2023 14:16 0
Bahoz Afrin Öldürüldü!

MİT, Bahoz Afrin kodlu teröristin geçmişte Suriye sınırındaki güvenlik güçlerine yönelik eylemleri organize ettiğini tespit etti. Sansasyonel eylem arayışında olduğu yönünde istihbarat alınan Suriye uyruklu sözde sorumlulardan Bahoz Afrin kod öncelikli hedef listesine eklenmişti. MİT, Bahoz Afrin kodu takip etmeye başladı. Yapılan takip sonucu planladığı eylemin son aşamasında olduğu belirlenen Bahoz Afrin kod için düğmeye basıldı. Başarılı bir operasyonla etkisiz hale getirildi.

Güvenlik kaynakları, Ayn El Arab’a sorumlu olarak gönderilen teröristlerin sürekli olarak MİT tarafından etkisiz hale getirilmesinden dolayı örgütün bölgede büyük bir kriz yaşadığını ve sorumlu düzeyde faaliyet yürütecek terörist bulmakta zorlandığını aktardı.

MİT'ten Suriye'ye operasyon: “Bahoz Afrin” kod adlı terörist etkisiz hale  getirildi | Gazete Pencere

BAHOZ AFRİN KOD ADLI TERÖRİST
Örgütün Suriye’de alan hakimiyeti sağladığı dönemde katılım sağlayan Bahoz Afrin kod adlı terörist 2019 itibarıyla tabur, ardından da cephe sorumlusu olarak faaliyet yürütmeye başlamıştı.

2021 yılı itibarıyla bölge yönetimine girerek, sözde Ayn El Arap / Batı cephesi sorumlusu oldu.

Güvenlik güçlerimize ve sınırlarımıza yönelik eylem arayışlarını sürdüren terörist, etkisiz hale getirildiği süreçte sözde Ayn El Arap sorumlusu olarak faaliyet yürütüyordu.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç