Bahçeli'den grup toplantısında bir ilk: Oturarak konuştu
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Bahçeli'den grup toplantısında bir ilk: Oturarak konuştu

Son dakika haberi: MHP Genel Başkanı Bahçeli, grup toplantısında bir ilk yaptı ve bu sefer oturarak konuştu.

Siyaset 25 Haz 2024 0
Bahçeli'den grup toplantısında bir ilk: Oturarak konuştu

MHP Genel Başkanı, grup toplantısını oturarak yaptı. Neden oturarak konuştu?

Milliyetçi Hareket Partisi'nin grup toplantısı bugün yapılıyor. Düzenlenen grup toplantısında MHP Genel Başkanı kürsüye geçti ve konuşmaya başlaıd. Ancak bir değişiklik herkesin dikkatini çekti. Grup toplantısına 15 dakika gecikten Bahçeli'nin toplantıda oturarak konuştuğu görüldü.

Bir zorunluluk değil ancak grup toplantılarında parti genel başkanları genellikle ayakta konuşma yapar. Her hafta ayakta konuşma yapan Devlet Bahçeli'nin bu sefer oturarak grup toplantısında konuşma yapması sosyal medya üzerinde gündem oldu.

BAHÇELİ NE DEDİ?

Türkiye ve dünya gündemine ilişkin önemli değerlendirmelerde bulunan Devlet Bahçeli'nin grup toplantısı açıklamaları şu şekilde:

Değerli vekil arkadaşlarım, muhterem misafirler, sayın basın mensupları, Gazi Meclisimiz çalışmalarına yeniden başlamıştır. Toplantımızın başında heyetinizi hürmet ile selamlıyorum. Bizleri takip eden vatandaşlarımızı yürekten selamlıyorum.

1 Temmuz'dan sonra Meclis tatile girene kadar değerli vekillerimiz çalışmalarını aktif olarak iştirak edecekler geri kalan zamanlarını seçim bölgelerinde geçirecektir. Sizlerden ricam vatandaşların nabzını tutmanız ve siyasi politikalarımızı vatandaşa anlatmanızdır. Milletimiz ne istiyorsa onu söyleyeceğiz. Mütemadi varlığımızın kaynağı Türk milletidir. Her zaman olduğu gibi çalışmayı bir ibadet gibi telakki edeceğiz. Önce ülkem ve milletim demekten vazgeçmeyeceğiz.

Bayram tatilinde meydana gelen kazalarda hayatını kaybeden 68 vatandaşımıza Allah'tan rahmet diliyorum. 20 Haziran günü Diyarbakır Çınar ile Mardin arasında çıkan yangınlarında zarar gören vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyor vefat edenlere Allah'tan rahmet diliyorum. Mağduriyet yaşayanlara devletimizin eli uzanacaktır. MHP olarak sürecin takipçisi olacağız. Dayanışma ile yardımlaşma ile her zorluğun aşılacağına inanıyoruz. Yangının nedenleri kuşkusuz tespit edilecektir. Anız yangınını bahane ederek nefretlerini dışa vuran kim ve kimler varsa Türkiye muhalifidir. Diyarbakır barosunun açıklamasında Kürt kökenli kardeşlerimize nefret içerikli ifadede bulunanlara suç duyurusunda bulunulduğu açıklanmıştır. Hiçbir Türk vatandaşı böyle bir komplonun yanında yöresinde yer alamaz. Kara kampanyanın müfteri ifadelerin failleri bu milletin evladı görülemez. Baronun sipariş açıklaması hangi emelleri amaçladığı gözden uzak tutulamaz. Bin yıllık kardeşliğimizi hedef alan provokatörler bellidir. Bugüne kadar ağaçların nasıl yakıldığını ve bunların müsebbiplerinin kimler olduğunu duymayan yoktur. Puslu havalarda girdikleri deliklerden ortaya çıkarak rant devşirmenin hevesine kapılanların yakasından tutmak ahlak ve adaletin var oluş gayesidir. Taciz ve istismarlar herkes bilmeli ki sonuçsuz kalmaya mahkumdur.

3. DÜNYA SAVAŞI SÖYLEMLERİNİ DEĞERLENDİRDİ

Dünya baş döndüren gelişmelerin, akılları bulandıran hadiselerin, iftira tefrit arasında gidip gelen, ihtiraslı münasebetlerin çekimi arasındadır. 3. dünya savaşı ile ilgili alarm zilleri çalanlara yenileri eklenmekte. Sırbistan cumhurbaşkanı ileri giderek dünyada 3-4 ay içinde büyük çatışma yaşanacağını söylemiştir. İngiliz dergi de son sayısında savaş manşetlerini atmıştır. Yeni bir dünya savaşı riski telaffuz edilmekte. Uluslararası anlaşmazlıklar, restleşmeler, hesaplaşmalar artmakta. Türkiyemiz milli güç unsurlarını tetikte tutma durumundadır. Dünya savaşının hangi sonuçlara yol açtığı idrak etmek mümkündür.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç