Bahçeli'den emeklileri sevindiren ek maaş zammı açıklaması
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Bahçeli'den emeklileri sevindiren ek maaş zammı açıklaması

Emeklileri sevindiren son dakika açıklaması geldi. MHP Lideri Bahçeli umutlandıran açıklamada bulundu.

Emekli Haberleri 28 Mayıs 2024 10
Bahçeli'den emeklileri sevindiren ek maaş zammı açıklaması

Son dakika haberleri... Bahçeli'den emeklilere zam açıklaması.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, emeklilerin Temmuz zammı öncesi önemli bir açıklamada bulundu. Bahçeli yaptığı açıklamada emeklilerin beklentilerini karşılayacaklarını söyledi ve emeklileri umutlandırdı.

Bugün MHP Grup Toplantısı düzenlendi. Düzenlenen grup toplantısında kürsüye geçen parti lideri Bahçeli, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu ve birçok konuya değindi.

Açıklamasına İstanbul Büyükşehir Belediyesini eleştirerek başlayan Bahçeli, "İstanbul can çekişmektedir. İstanbul'u yüzüstü bırakanların siyasi yüzsüzlüğü ise yüzlerine vurulacaktır. İstanbul'un kötü yönetimi fethin mirasını çarçur etmektedir. İstanbul bizim 571 yıllık davamızdır. 'Zulüm 1453'te başladı' diyenlerin alayı, düşman kampında toplanan Bizans uşaklarıdır ve bizim bunlarla hesabımız er ya da geç görülecektir" ifadelerini kullandı.

İSRAİL'E SERT TEPKİ

İsrail'e sert tepki gösteren Bahçeli, "İsrail'in kanlı saldırıları aralıksız devam etmektedir. Katliamlara her gün yenileri eklenmektedir. Gazze'deki tablo kahredici boyuttadır. Refah'a düzenlenen saldırıların durdurulması istenmiş fakat İsrail buna aldırış etmemiştir. İsrail savaş uçaklarıyla ölüm saçmıştır. Netanyahu yani Caniyahu başta olmak üzere İsrail yönetimini tüm öfkemle lanetliyorum. Caniyahu ve savunma bakanı hakkında talep edilen tutuklama kararının uygun zamanda icra edileceği kaçınılmaz bir akıbettir.

-Beklentimiz İsrail’in katil Başbakanı ve Savunma Bakanı hakkında ülkemizin bir an evvel yakalama kararı çıkarmasıdır. Somut adımlar atılmalı. İslam ülkeleri ayağa kalkmalıdır.

Filistin Devleti tanınmalı. Demokrasiden bahseden hiçbir devlet duyarsız kalmamalı. ABD tarihi hukuki ve insani sorumluluktan kaçmamalıdır" dedi.

Terör örgütü PKK ile mücadeleye değinerek sözlerini sürdüren Bahçeli, "Şam ile işbirliği kurulmalı. Bölücü terör örgütünün kaynağında Türkiye ile Suriye'nin eşgüdüm halinde yapmalarını önerdiğim askeri operasyonlarla kökü kurutulmalıdır. Terörizmin kalbine mızrak gibi inmekten başka çaremiz yoktur" değerlendirmesinde bulundu.

Bahçeli'nin açıklamaları şu şekilde:

"Türkiye'nin 2021 yılı sonunda satın almak için başvurduğu F-16 savaş uçağının temin süreci hızlandırılmalıdır. ABD Suriye ve Irak'tan derhal çekilmeli.

Normalleşmesi gereken muhalefet partileridir. Özgür Bey, saçma sapan sorularla seviyesiz ifadelerle bizim geri adım atacağımızı düşünüyorsa yanıldığını bir gün mutlaka anlayacaktır.

31 Mart'tan sonra biti kanlananları uyarıyorum; bitli baklanın bizim pazarda alıcısı yoktur. Cumhur İttifakı Türkiye'yi yükseltmeye bu aziz millet için her feragati göstermeye devam edecektir"

EMEKLİLERE İYİ HABER

Emeklilerin Temmuz maaş zammına değinerek sözlerini sürdüren Bahçeli, "Emeklilerimizin beklentilerini karşılayacağız. Her sorun ve sıkıntının takipçisiyiz. Mühim olan devlet ve millet arasındaki güveni en üst seviyede tutmayı başarmaktır. Üzerimize ne düşüyorsa sonuna kadar yapacağız" dedi.

Bahçeli'nin bu açıklaması zam bekleyen emeklileri sevindirdi. Zam 3 Temmuz tarihinde belli olacak ve ek zam olup olmayacağı ise aynı dönemde hükümet tarafından açıklanacak. Sizce en düşük emekli maaşı ne kadar olmalı? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

Memur ve emeklilerin Temmuz 2024 maaş zammında son duruma gitmek için TIKLAYIN

Yorumlar (10)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 14 Gün Önce
iyi bir çıkış ama inşallah lafta kalmaz kendisine teşekkür ediyorum en az asgari ücretin 1 buçuk katı olmasını istiyoruz
Ziyaretçi 14 Gün Önce
20 binin altında olmaz olmaz olmaz ev kiraları almış başını gitmiş kendileri geçilsin 10 tl ile
Ziyaretçi 14 Gün Önce
hava cıva bu lafları hep söylüyorlar temmuz da görecez bahçeliyi
Ziyaretçi 14 Gün Önce
28 bin
Ziyaretçi 14 Gün Önce
semekliler kimsenin umurunda değil