Baha Ünlü: '2021 KPSS ile 2022'de 50 Bin Öğretmen Ataması Yapılmalı'

Baha Ünlü: '2021 KPSS ile 2022'de 50 Bin Öğretmen Ataması Yapılmalı'

CHP Osmaniye Milletvekili Baha Ünlü yaptığı son dakika açıklamasında öğretmen atamalarına değindi.

Siyaset 08.6.2022 14:07 0
Baha Ünlü: '2021 KPSS ile 2022'de 50 Bin Öğretmen Ataması Yapılmalı'

CHP Osmaniye Milletvekili Baha Ünlü 'den öğremten atama açıklaması.

Cumhuriyet Halk Partisi Osmaniye Milletvekili Baha Ünlü bir son dakika açıklamasında bulundu. Ünlü yaptığı açıklamada atama bekleyen öğretmenlerin sorunlarını gündeme getirdi. Ünlü TBMM'de yaptığı açıklamada 2021 KPSS puanı ile 2022 yılında en az 50 bin öğretmen ataması yapılması gerektiğini ifade etti.

BAKAN ÖZER'E SESLENDİ VE 3 MART'TAKİ AÇIKLAMASINI HATIRLATTI

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'e seslenen Ünlü, "Millî Eğitim Bakanı Sayın Mahmut Özer, 3 mart tarihinde yaptığı bir açıklamada: Öğretmen adaylarımızı çok bekletmeyeceğini, en kısa zamanda atama yapılacağını ve gençlerimizin tedirgin olmaması gerektiğini belirtmişti fakat aradan doksan günden fazla geçmesine rağmen verilen sözler hâlen tutulamamıştır. Bu sebeplerle, defalarca dile getirdiğimiz gibi, her seçim öncesi olduğu gibi verilen sözler tutulmalı ve binlerce gencimiz hayallerine kavuşturulmalıdır." ifadelerini kullandı.

2021 KPSS PUANI İLE 50 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI OLMALI

Ünlü sözlerinin sonunda ise 2021 yılında yapılan KPSS ile 50 bin öğretmen ataması yapılması gerektiğini söyleyerek, "KPSS 2021 puanıyla 2022 yılında en az 50 bin öğretmen ataması yapılmalıdır. Sözleşmeli ve ücretli öğretmenlik gibi, her türlü güvencesiz istihdam uygulamalarına son verilmeli ve sözleşmeli öğretmenler kadroya alınmalıdır." ifadelerini kullandı. 

MEB'DEN AÇIKLAMA

Milli Eğitim Bakanı Özer dün yaptığı açıklamada yeni atamalar hakkında son durumu açıkladı ve kontenjanların belirlenmesinde son aşamada olduklaırnı söyledi. Açıklama detayları için TIKLAYIN

Yorumlar (0)

Seç