Ayhan Erel: Ülke Ekonomisini KPSS'ye Girecek Öğrenciler Kurtaracak Herhalde

Ayhan Erel: Ülke Ekonomisini KPSS'ye Girecek Öğrenciler Kurtaracak Herhalde

KPSS başvuru ücretlerine tepkiler gelmeye devam ediyor. Siyasi isimlerden ilk tepki Ayhan Erel'den geldi.

Siyaset 26.5.2022 19:33 0
Ayhan Erel: Ülke Ekonomisini KPSS'ye Girecek Öğrenciler Kurtaracak Herhalde

İYİ Parti Milletvekili Ayhan Erel'den KPSS başvuru ücretlerine yapılan zamma tepki geldi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu bugün toplandı. Haftanın son genel kurulunda söz alan İYİ Parti Aksaray Milletvekili Ayhan Erel, KPSS başvuru ücretlerine tepki gösterdi. KPSS sınav ücretlerine gelen zamma siyasilerden ilk tepki de Ayhan Erel'den geldi.

"MEMUR ADAYLARI SONUNA KADAR HAKLI"

Genel Kurulda söz alan İYİ Parti Aksaray Milletvekili Erel, KPSS başvurularının başladığını söyleyerek, "Memur olmak isteyen gençlerimizin heyecanla beklediği 2022 KPSS başvuruları başladı, tabii, KPSS sınav ücretleri de belli oldu. KPSS'ye girecek adaylar alan bilgisinde oturum başına 85 TL, öğretmenlik alan bilgisi testinde her alan için 115 TL ödemek zorunda. Adaylar diyor ki: “Galiba ülkenin bozulan ekonomisini sınava girecek gençler kalkındıracak. Zaten bizim işimiz gücümüz yok. Bu parayı nereden bulacağız? Böyle ücret politikası olmaz olsun.” TYT ve AYT için 230 TL, KPSS 4 oturum için 460 TL, Millî Savunma Üniversitesi için 130 TL, LGS için 190 TL, ALES için 185 TL isteyen ÖSYM’ye tepkiler çok büyük. Memur adayları tepkilerinde sonuna kadar haklı.

Bir an önce bu gençlerimizin ödeme gücüne göre düzenleme yapılmasını talep ediyor, Genel Kurulu saygıyla selamlıyorum." ifadelerini kullandı.

KPSS BAŞVURUSU BAŞLADI

KPSS lisans başvuruları başladı. Başvuru kılavuzu için TIKLAYIN

LİSE VE ÖN LİSANS KPSS BAŞVURUSU

Lise ve Ön lisans KPSS başvuru ile sınav tarihleri için TIKLAYIN

Yorumlar (0)

Seç