Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Kent kimdir, nerelidir?
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Kent kimdir, nerelidir?

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi rektörlüğü görevine Prof. Dr. Bülent Kent'in ataması yapıldı. Peki Bülent Kent kimdir?

Siyaset 15 Mart 2023 08:51 0
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Kent kimdir, nerelidir?

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Bülent Kent atandı.

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörlüğü görevine Prof. Dr. Bülent Kent'in ataması yapıldı. Peki Kent kimdir? Nerelidir?

İşte özgeçmişiş:

Bülent Kent, lisans (1996) derecesini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden, yüksek lisans (2001) derecesini Potsdam Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden ve doktora (2005) derecesini Berlin Freie Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden almıştır. 2005-2007 yılları arasında Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi İdare ve İdari Yargılama Hukuku Anabilim Dalı’nda doktor öğretim görevlisi ve 2007-2011 yılları arasında Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi İdare ve İdari Yargılama Hukuku Anabilim Dalı’nda yardımcı doçent doktor, 2011-2013  yılları arasında Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Hukuk Fakültesi İdare ve İdari Yargılama Hukuku Anabilim Dalı’nda yardımcı doçent doktor, 2013-2014 yılları arasında Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Hukuk Fakültesi İdare ve İdari Yargılama Hukuku Anabilim Dalı’nda doçent doktor, 2015-2018 yılları arasında Sebahattin Zaim Üniversitesi Hukuk Fakültesi İdare ve İdari Yargılama Hukuku Anabilim Dalı’nda doçent doktor olarak görev yapmıştır. 2018 yılından itibaren Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Hukuk Fakültesi İdare ve İdari Yargılama Hukuku Anabilim Dalı’nda profesör olarak görev yapmakta ve dekanlık görevini sürdürmektedir. Türk ve Alman Hukukunda Elektrik Piyasasının Düzenlenmesi ve Düzenleyici Kurumlar, Türkiye’de İnternet Sitelerine Erişimin Engellenmesi ve Die Finanzhoheit Der Gemeinden im Deutsch-Türkischen Vergleich adlı kitapları yayımlanmıştır. İdare Hukuku, İdari Yargılama Hukuku, Regülasyon Hukuku, Bilişim Hukuku ve Yerel Yönetimler alanlarında yayımlanmış çeşitli makaleleri bulunmaktadır.

İdare Hukuku
İdari Yargılama Hukuku
Regülasyon Hukuku
İnternet Hukuku
Bilişim Hukuku
Prof. Dr. Bülent KENT
ASBÜ Rektör Yardımcısı,

ASBÜ Hukuk Fakültesi Dekanı,

ASBÜ Hukuk Fakültesi Dergisi Editörü,

ASBÜ Bilişim Hukuku Dergisi Editörü,

ÜAK Denklik Komisyonu Üyesi,

ASBÜ Arabuluculuk Temel Eğitimi Sertifika Programı Koordinatörü

GÖREVLERİ
İdare ve İdari Yargılama Hukuku alanında özellikle de Enerji, Regülasyon ve Bilişim Hukuku alanında çalışmalara sahiptir.

Özgeçmiş Yayınlar
Özgeçmiş ve Yayınlar
bulentkent
Araştırma Alanları
İdare Hukuku
İdari Yargılama Hukuku
Enerji Hukuku
İnternet Hukuku
Regülasyon Hukuku
Bilişim Hukuku

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç