Avukatı Açıkladı: Dilan Polat'ın Durumu İyi Değil!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Avukatı Açıkladı: Dilan Polat'ın Durumu İyi Değil!

Kara para aklama iddiasıyla yargılanan Dilan Polat'ın cezaevinde durumunun iyi olmadığı ortaya çıktı! İşte haberin detayları...

Finans Magazin 13 Ara 2023 0
Avukatı Açıkladı: Dilan Polat'ın Durumu İyi Değil!

Kara para aklama, vergi kaçırma, suç örgütü kurma suçlarından cezaevinde olan Dilan ve Engin Polat çiftinin avukatı Hüseyin Kaya, Dilan Polat'ın ruh halinden bahsetti. Dilan Polat'ın sürekli ağladığını belirten kaya, "Oğlunun ona söylediği cümleleri tekrarlıyor hep. Ben ruh halini çok sağlıklı bulmuyorum." dedi.

Sosyal medyada paylaştığı lüks yaşantılarıyla dikkatleri üzerine çeken Dilan Polat ve Eşi Engin Polat, 'suç işlemek amacıyla örgüt kurma', 'suç gelirlerinin aklanmasının önlenmesi', 'suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama' ve 'Vergi Kanunu'na muhalefet' suçlarından 5 Kasım'da tutuklandı.

Dilan ve Engin Polat'ın savcılık ifadeleri ortaya çıktı

Haberler'in stüdyosuna konuk olan Dilan ve Engin Polat çiftinin avukatı Hüseyin Kaya, çiftin son durumundan bahsetti. Kaya, Dilan Polat'ın ruh halini sağlıklı bulmadığını belirtti.

'SÜREKLİ OĞLUNUN CÜMLELERİNİ TEKRARLIYOR'
Çiftin MASAK raporuna göre gelirlerinin yüzde 90'ını internet üzerindeki satışlardan elde ettiğini söyleyen Kaya, "Kara para ve bahis suçuna dahil delil elde edilmedi. Vergiyi az ödemek için faturaları yüksek, satışları az gösteriyorlardı. Vergi suçu ağırlıklı olduğu için örgüt suçlaması da olmuyor" dedi.

Dilan Polat'ın ruh halinden bahseden Kaya, "Ben gittiğimde hep ağlıyor. Sohbet ediyoruz ama oğlunu sayıklayıp ağlıyor. Oğlunun ona söylediği cümleleri tekrarlıyor hep. Ben ruh halini çok sağlıklı bulmuyorum. Engin ile telefonla görüşüyor ara sıra" ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?
İstanbul merkezli 6 ilde 1 Kasım'da düzenlenen operasyonda, Dilan Polat ve eşi Engin Polat'ın da aralarında bulunduğu 17 şüpheli gözaltına alınmıştı. Soruşturma kapsamında daha önce şirketlerinde yapılan aramalarda dijital materyal ve defterlere el konulan Polat çiftinin de yer aldığı şüphelilerle ilgili Mali Suçları Araştırma Kurulunca (MASAK) ön inceleme raporu hazırlanmış, raporda, tasfiye halindeki 3 firmadan aile bireylerine ait şirketlere sözde ticaret karşılığında sahte fatura kesilmesi yöntemiyle 200 milyon lira para girişi olduğu belirlenmişti.

Dilan Polat kimdir? Dilan Polat kaç yaşında? Dilan Polat nereli? İşte  detaylar - Gaziantep Doğuş Gazetesi

Soruşturma kapsamında çalışmalarını sürdüren ekipler, Dilan ve Engin Polat'a ait bir medikal şirketin Ankara'da başka bir firmaya isim hakkını verdiğini, bu firmanın hesabındaki 1 milyon 800 bin liranın da ortakların kişisel hesaplarına aktarılmaya çalışıldığını tespit etmişti.

Paraya bloke koyduran ekipler, 4 şüpheliyi gözaltına almış, genişletilen soruşturmada aranan 3 zanlı daha yakalanmıştı. Soruşturma kapsamında Dilan Polat, Engin Polat ve Sıla Doğu'nun da aralarında bulunduğu şüphelilerden 14'ü tutuklanmış, 9'u ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı. Hakimlik 27 şirkete ise kayyum atanmasına hükmetmişti.

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç