Asker Olmak İsteyenler: 8 Bin Kadın Erkek Alım Yapılıyor

Asker Olmak İsteyenler: 8 Bin Kadın Erkek Alım Yapılıyor

Asker olmak isteyenleri ilgilendiren son dakika açıklaması geldi ve TSK ile jandarmaya 8 binden fazla askeri personel alımı yapıldığına yer verildi.

Asker Alımı İlanları 23 Eylül 2022 11:43 4
Asker Olmak İsteyenler: 8 Bin Kadın Erkek Alım Yapılıyor

Askeriyeye kadın erkek çok sayıda alım yapılıyor.

Milli Savunma Bakanlığı ile Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yayınlanan güncel ilanlara baktığımızda askeirye bünyesine 8 binden fazla personel alımı yapıldığı görülüyor. Kadın ve erkek adaylar arasından subay alımı yapılırken erkek adaylar arasından jandarma bünyesine 7 bin 500 uzman erbaş alımı yapıldığı görülüyor. Biz de finans7.com olarak bu yazımızda söz konusu perosnel alımı hakkında detaylı bilgilere yer verdik.

Duyurulara baktığımızda Milli Savunma Bakanlığı Kuvvet Komutanlıkları ile Milli Savunma Üniversitesi ile TSK bünyesine subay alımı yapıldığı görüldü. Jandarma Genel Komutanlığı ise birçok branşta istihdam etmek üzere en az ilkokul mezunlarından uzman erbaş alıyor.

MSB SUBAY ALIMI 

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNE KUVVET KOMUTANLIKLARINDA/MİLLİ SAVUNMA ÜNİVERSİTESİNDE GÖREVLENDİRİLMEK ÜZERE 2022 YILI DIŞ KAYNAKTAN MUVAZZAF SUBAY ADAYI TEMİNİ

TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ 2022 YILI DIŞ KAYNAKTAN TABİP, DİŞ TABİBİ VE ÖZEL NİTELİKLİ BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENİ SUBAY ADAY ADAYI TEMİNİ

Kadın erkek adaylar arasından yapılan subay alımının başvuru bilgilieri ve için TIKLAYIN

JANDARMA UZMAN ERBAŞ ALIMI

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından bir duyuru yayınlandı. Yayınlanan duyuruda uzman erbaş alımı başvurusunun 26 Eylül tarihinde sona ereceğine yer verildi. 

Uzman erbaş alımı başvuru detayları için TIKLAYIN

ASTSUBAY ALIMI NE ZAMAN

Jandarma ve MSB bünyesine KPSS'den sonra astsubay alımı yapılacak. MSB'ye Aralık ayında , JAndarma'ya ise Şubat 2023'te yapılacak alım geldiğinde bildirimle haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN

Huawei için >>> TIKLAYIN

Yorumlar (4)

Seç


Ziyaretçi 2 Gün Önce
Yaş şartı yükseltinsin üniversitesi şartı da kaldırılsın lütfen
Ziyaretçi 2 Gün Önce
Yaş sınırı kaç
Ziyaretçi 2 Gün Önce
yad sınırını yükseltin
Ziyaretçi 2 Gün Önce
Korucu alımı neden yok