Asgari ücretli ve emeklilere yeni destek
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Asgari ücretli ve emeklilere yeni destek

AK Parti kaynakları tarafından yapılan son dakika açıklamasında asgari ücret ve emeklilere destek kartı verileceği bildirildi.

Emekli Haberleri 15 Mart 2024 20
Asgari ücretli ve emeklilere yeni destek

Son dakika: Asgari ücretli ve emeklilere yeni destek. Emeklilere emekli kartı, asgari ücretlilere asgari ücret kartı.

Asgari ücretliler ve emeklileri ilgilendiren son dakika haberi geldi. Türkiye Gazetesi'nin aktardığı habere göre en düşük aylığı alan emeklilere elektrik, doğalgaz ve gıda yardımı için 'emekli kartı' adı altında bir kart verilecek. Söz konusu kart ile emekliler doğalgaz, elektrik faturası ile gıda harcamalarını yapabilecek. Emekliler için bayram öncesi müjde gelebililr.

Başta en düşük emekli aylığı alan vatandaşlar olmak üzere dar gelirlilere destek programları için bir çalışma var. AK Parti'ye yakın kaynaklar yaptığı son dakika açıklamasında seçim çalışmalarında en çok tepki gördükleri emeklilere yönelik çalışmaları olduğunu söyledi.

Emekliler en fazla hayat pahalılığından şikayet ederken asgari ücretlilerin de sahaya inen vekillere dert yandığı, bu nedenle asgari ücretlilerin de düzenlemeye dahil edileceği öğrenildi.

EMEKLİ KARTI NEDİR?

Emekli kartına Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından para yüklenecek. Henü,z miktarı olmayan bu para ile vatandaşlar, fatura ödemelerini yapabilecek, gıda harcamalarını bu kart üzerinden gerçekleştirebilecek.

ASGARİ ÜCRETLİLERE DE GELECEK

AK Parti kurmaylarının aktardığı bilgilere göre aynı uygulamanın gelecekte asgari ücretlilere de geleceği öğrenildi. Eğitim yardımı adı altında dsteklerin verileceği öğrenildi.

Mevcut durumda dar gelirli ailelere 3500 liraya kadar doğalgaz desteği, 260 liraya kadar elektrik desteği ve 150 liraya varan doğalgaz yardımı yapılıyor. Bunun yanı sıra geliri az olan vatandaşlara Aile Destek Programı kapsamında 1900 liraya kadar destek ödemesi veriliyor.

Yeni dönemde tüm bu desteklerin Kart kapsamına alınması ve kartın dar gelirli vatandaşlara verilerek aylık destek miktarının bu karta yatırılması bekleniyor.

Sizce başka kimlere verilmeli? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

Yorumlar (20)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 2 Ay Önce
aldıkları ders yetmedi komple kaybolmak için böyle yapıyorlar
Ziyaretçi 3 Ay Önce
İnsanı yaşat ki Devlet yaşasın. Emekliler ve asgari ücretliler Devlete yük değildir. İnsanca yaşayabilme hakkımızı istiyoruz.
Ziyaretçi 3 Ay Önce
Seyyanen zam istiyoruz kart değil yıllarca prim ödedik maaşlarimiz iyice düştü hiç bil yerde asgari ücretin altında emekli maasi yok Sosyal yardim değil Seyyanen Zam istiyoruz vay emeklinin haline
Ziyaretçi 3 Ay Önce
en madur kesim emekli olanlar 10bin lira co komik bir rakam
Ziyaretçi 3 Ay Önce
Emeklilere ayrım yapılmadan hepsine verilmeli ve maaşa yansitilmalidir o da en 10.000. tl olmali