Asgari Ücrete Seçim Zammı: İşte Masadaki Rakam

Asgari Ücrete Seçim Zammı: İşte Masadaki Rakam

2023 yılında asgari ücrete seçim zammı geliyor. Hem yüksek enflasyon, hem düşen alım gücü hem seçim etkisi ile zammın yüksek olacağı bildirildi.

Son Dakika 13 Eylül 2022 08:38 24
Asgari Ücrete Seçim Zammı: İşte Masadaki Rakam

Asgari ücrete seçim zammı.

Milyonlarca asgari ücretli, düşen alım güçlerinin zamla getirilmesi için Aralık ayını beklemeye başladı. 2023 yılının seçim yılı olması nedeniyle 8 milyondan fazla asgari ücretliyi yüksek bir zam bekliyor. Kulislerden alınan bilgilere göre hükümetin asgari ücrete yüksek bir zam yapmasının gündemde olduğu öğrenildi. 

SÜREÇ ARALIK AYINDA BAŞLIYOR

8 milyondan fazla asgari ücretliyi ilgilendiren zam için Aralık ayı bekleniyor. Aralık ayının ilk günlerinde asgari ücret tespit komisyonu toplanacak. İşçi kesimini temsil eden Türk İş, işveren kesimini temsil eden TİSK ve hükümet kanadını temsil eden Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın katılımı ile düzenlenecek asgari ücret tespit komisyonunun 4 toplantı yapması bekleniyor. Aralık ayının ilk haftası, ikinci, üçüncü ve son haftası yapılması beklenen toplantılarda karar verilecek. Son toplantı Çalışma Bakanlığı'nda yapılacak ve asgari ücret, bu son toplantıda belirlenecek.

RAKAM AÇIKLANDI

Sabah Gazetesi Yazarı Faruk Erdem yaptığı son dakika açıklamasında asgari ücretin, Orta Vadeli Program hedefi dikkate alındığında 7 bin 500 liraya çıkmasını beklediğini söyledi. 

DAHA FAZLA DA OLABİLİR

Bunun yanı sıra asgari ücretin 7 bin 500 liranın üzerinde çıkarılması için bazı formüller de araştırılıyor. Sizce 7 bin 500 lira yeterli mi ? Daha fazla mı olmalı? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

ASGARİ ÜCRET SÜRECİNDEN BİLDİRİMLE HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN:

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN

Huawei için >>> TIKLAYIN

Yorumlar (24)

Seç


Ziyaretçi 16 Gün Önce
Tutturmuşlar asgari ücret 3500tl alan emekli ne olacak
Ziyaretçi 20 Gün Önce
10 binden fazla olması gerekir
Ziyaretçi 20 Gün Önce
Hersy cok pahali karin toklugu resmen yasama tutunmaya calisiyoruz bu maasla
Ziyaretçi 21 Gün Önce
7.500 değil bu devirde 10000 bile yeterli değil
Ziyaretçi 21 Gün Önce
En az 10 bin olmalı ki zaten o da hayat pahalılığından geçim sıkıntısından kurtarmaz yazık çok yazık