Asgari Ücrete %15 Zam Yapılacak! Kulis Bilgisi Sızdırıldı!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Asgari Ücrete %15 Zam Yapılacak! Kulis Bilgisi Sızdırıldı!

Ankara kulislerinde konuşulanlara göre, asgari ücrete yüzde 15 zam yapılacak! İşte haberin detayları...

Çalışma Hayatı 25 Haz 2024 12:17 6
Asgari Ücrete %15 Zam Yapılacak! Kulis Bilgisi Sızdırıldı!

Asgari ücrete Temmuz ayında %15 zam yapılacak. Peki %15 zam yapılırsa ne kadar olur? İşte detaylar...

CHP heyetinin dün Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile gerçekleştirdiği 4 saatlik zirvede de gündeme gelen asgari ücret zammıyla ilgili kulis bilgisi Ankara'yı salladı. Hükümetin temmuz ayı için sürpriz bir ara zam kararı alacağı ve asgari ücretin 17.002 TL'den 19.552 TL'ye yükseltileceği iddia edildi.

CHP'nin Hazine ve Maliye gölge bakanı Yalçın Karatepe ve beraberindeki heyet, dün Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile 4 saat 15 dakikalık bir zirve gerçekleştirmişti.

4 SAATLİK ZİRVEDE DE GÜNDEME GELMİŞTİ

Hayli uzun süren görüşmede Bakan Şimşek'e iletilen 4 ana talepten biri de asgari ücrete temmuz ayında bir ara zam yapılması olmuş ancak Karatepe bu konuda Şimşek'ten olumlu bir geri dönüş alamadıklarını ifade etmişti.

KULİSLERİ HAREKETLENDİREN İDDİA

Yaşanan gelişmenin ardından milyonlarca asgari ücretli kara kara düşünmeye başlarken, bugün Ankara kulislerine düşen bir iddia büyük ses getirdi. Türkiye Gazetesi'nde yer alan habere göre kulislerde hükümetin sürpriz bir şekilde asgari ücrete ara zam kararı verebileceği belirtildi.

"ZAM ORANI ENFLASYON İLE DOĞRU ORANTILI OLMAYACAK"

Asgari ücrete ara zam kararının Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından verilebileceği kulislere yansırken bu zam oranının enflasyon ile doğru orantılı olmayacağı vurgulanıyor. 2024 yılının ilk 6 ayında yüzde 25 oranında enflasyon olması beklenirken asgari ücrete ara zammın bu oranda olmayacağı belirtildi.

"ASGARİ ÜCRETE YÜZDE 15 ZAM GELİYOR"

Kulislerde asgari ücrete yüzde 15 oranında bir iyileştirme yapılabileceği konuşuluyor. Bu iddialar gerçekleşirse temmuz ayında yapılacak zam ile asgari ücret 17.002 TL'den 19.552 TL'ye yükseltilecek.

Tüm maaş zammı gelişmelerinden anında haberdar olmak için ücretsiz olan mobil uygulamamızı indirebilirsiniz:

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com I Yusuf Akıncı I Ankara
Yorumlar (6)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 26 Gün Önce
şimdi otobüs ucretlerinefe zam kapıda bı dünya yol parası tutuyor gelde geçin gecinebilirsen
Ziyaretçi 26 Gün Önce
asgari ücrete zam gelsin ben kiradayim tek çalışıyorum artık herşeyin yükselmesinden bıktık market pazar fiyatlarını görünce sinirlerim bozuluyor alicagimi alamıyorum tavuk dersen kırmızı etle yarışıyor ne kırmızı et alıyorum ne beyaz et alıyorum artık hiç alamaz oldum eksik lazım olanları alamıyorum bakıp geçiyorum asgari ücrete zam istiyoruz
Ziyaretçi 26 Gün Önce
15 coktur ya zahmet etmeyin 😡
Ziyaretçi 26 Gün Önce
Bu kadar cılkini çikardiktan sonra yapsanız nolur yapmasanız nolur .Halk ile alay ediyorsunuz. Gidisiniz muhtesem olcak...Allah hızınızı kesmesin inşat
Ziyaretçi 26 Gün Önce
Yapma yaa. Gerçekten mi? Lütfen yapma daha iyi. 🤨