Asgari ücrete 1000 TL ek zam
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Asgari ücrete 1000 TL ek zam

Son dakika haberi: Asgari ücrete gelecek zamda son dakika gelişmesi yaşandı. Gelen açıklamada 1000 TL'lik refah payı zammı geleceği bildirildi.

Asgari ücrete 1000 TL ek zam

Son dakika: Asgari ücrete 1000 TL'lik refah payı zammı.

Asgari ücret zammı ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Gelen açıklamada asgari ücrete 1000 TL'lik refah payı zammı geleceği bildirildi. Peki asgari ücret ne zaman açıklanacak? İşte son dakika gelişmeleri.

ÇALIŞMA BAKANI VEDAT IŞIKHAN'DAN AÇIKLAMA

Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Vedat Işıkhan yaptığı son açıklamada asgari ücrete gelecek zamma değindi.

Henüz ortada bir rakam olmadığını söyleyerek açıklamasına başlayan Işıkhan, 3. toplantı tarihinin henüz belli olmadığını söyleyerek şu ifadeleri kullandı:

"Toplantı için henüz karar almış değiliz. Ekipler çalışıyor. Teknik bir analiz söz konusu.

O analizler bittikten sonra 3 temsilcimiz var biliyorsunuz; hem kamu hem özel hem de işveren temsilcilerimizin katıldığı. İnşallah bu hafta içinde açıklamayı arzu ediyoruz"

AKBAŞOĞLU: CUMA GÜNÜ BELLİ OLACAK

AK Partili Muhammed Emin Akbaşoğlu yapıtğı son açıklamada asgari ücretin Cuma günü belli olmasını beklediğini söyledi. 29 Aralık 2023 tairihnde yapılacak toplantıda rakamın belli olması bekleniyor.

1000 TL'LİK REFAH PAYI EKLENDİ

Kulislerden gelen son dakika haberinde asgari ücret için 16 bin liranın masada olduğu, ancak buna Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın müdahale ettiği ve 1000 TL'lik bir refah payı eklemesi olduğu ve 17 bin lira civarında bir asgari ücretin açıklanacağı bildirildi.

KABİNE SONRASI AÇIKLAMA BEKLENİYOR

Bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında kabine toplantısı yapılacak. Düzenlenecek kabine toplantısında, asgari ücrete gelecek ek zammın görüşüleceği bildirildi.

ERDOĞAN AÇIKLAYACAK

Cuma günü yapılacak son toplanının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklama yapması ve asgari ücretin duyurulması bekleniyor. Asgari ücret zammından bildirimle haberdar olmak için aşağıdaki linklerden finans7 mobil uygulamamızı ücretsiz indirin
Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (1)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 6 Ay Önce
Günümüz şartlarında yapılan zamlardan ve yılda birkez yapılacak asgari zam için en az 20000 bin olması lazım asgari ücret millet aççç