Asgari ücret zammını bilen isim, memur ve emeklilerin Ocak 2024 maaş zammını açıkladı
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Asgari ücret zammını bilen isim, memur ve emeklilerin Ocak 2024 maaş zammını açıkladı

Son dakika haberi: Memur ve emeklilerin Ocak 2024 maaş zamları hakkında açıklama geldi.

Emekli Haberleri 28 Ara 2023 10:25 5
Asgari ücret zammını bilen isim, memur ve emeklilerin Ocak 2024 maaş zammını açıkladı

Asgari ücret zammını bilen isim, emekli ve memur zammını açıkladı.

Asgari ücret zammı dün açıklandı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan dün yaptığı basın açıklamasında 2024 yılında geçerli olacak asgari ücretin 17 bin 2 lira olduğunu söyledi.

Hükümete yakınlığı ile bilinen Gazeteci Cem Küçük bir son dakika açıklamasında bulundu. Küçük yaptığı açıklamada emeklilerin ve memurların 2024 Ocak ayın maaş zamlarına değindi. Peki memur maaşları ne kadar olacak? Emekli maaş zammı kaç TL?

Geçen günlerde Bakan Mehmet Şimşek ile bir görüşme gerçekleştiren Küçük, görüşmeden sonra asgari ücret beklentisini paylaştı ve 2024 yılında asgari ücretin 17 bin lira olacağını söylemişti.

Küçük, rakamın 16 bin lira olarak belirlendiğini, ancak burada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın müdahil olarak 1000 TL'lik ek zam yaptığını ve asgari ücretin 17 bin liraya çıkarıldığını söyledi.

POLİS, ÖĞRETMEN VE MEMUR MAAŞI NE KADAR OLACAK?

Cem Küçük yaptığı son dakika açıklamasında en düşük memur maaşının 31 bin lira olacağını söyledi. Cem Küçük sözlerinin devamında en düşük öğretmen maaşının 39 bin liraya çıkacağını söyleyerek şu ifadeleri kullandı:

“En düşük öğretmen maaşı 39 bin TL olacak. Polis maaşı ise 43 bin TL olacak. Daha da fazla olsun, haklarıdır. En düşük memur maaşı 31 bin TL olacak. Özellikle medya sektöründe en az bu zam kadar zam yapılmalı ve kimse mağdur olmamalı"

EMEKLİ MAAŞI NE KADAR OLACAK?

Memur maaş zammından sonra emekli maaş zammı beklentisini de paylaşan Cem Küçük, en düşük emekli maaşının 11 bin 500 lira civarında olacağını söyleyerek, “En düşük emekli maaşı 11 bin 500 – 12 bin TL olacağını düşünüyorum. Emekliye yüzde 50’nin üzerinde zam yapılabilir. Prim günündeki adaletsizlik giderilecek" ifadelerini kullandı.

Sizce bu zam yeterli mi? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

ZAM 3 OCAK'TA BELLİ OLUYOR

Memur ve emeklilerin maaş zamları 3 Ocak tarihinde açıklanacak. Enflasyon rakamlarının açıklanmasından sonra zamlar belli olacak. Zam belli olduğunda haberdar olmak için aşağıdaki linklerden finans7 mobil uygulamamızı ücretsiz indirin
Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Yorumlar (5)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 6 Ay Önce
Bu yazıya göre en düşük memurun maaşı %50 yi bulmuyor hizmetlileri yine ezdiler ne yazıkki,işçi hizmetlilerden yüksek alıyor memur olmanın bir anlamı kalmıyor buna göre
Ziyaretçi 6 Ay Önce
Emekli maaşı aynı kalsın yeter onlara çalışırken çok aldılar
Ziyaretçi 6 Ay Önce
Aile destek paketi çok dusuk lütfen zam yapilsin
Ziyaretçi 6 Ay Önce
Aile destek paketi de zamlansin lutfen
Ziyaretçi 6 Ay Önce
12 mii en az 15 olmalı asgari 17 binken