Asgari Ücret Zammı İçin Yeni Tahmin: 10 Bin TL'nin Üzerinde...
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Asgari Ücret Zammı İçin Yeni Tahmin: 10 Bin TL'nin Üzerinde...

Asgari ücret zammında son dakika gelişmesi! Bünyamin Esen, "Asgari ücrete kaç lira zam yapılacak? Ocak 2023'te asgari ücret kaç lira olacak?" sorularına yanıt verdi.

Çalışma Hayatı 14 Ekim 2022 17:54 0
Asgari Ücret Zammı İçin Yeni Tahmin: 10 Bin TL'nin Üzerinde...

Asgari ücret zammı ile ilgili son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın son açıklamalarından ardından zam miktarında da beklenti arttı. Bu kapsamda asgari ücret tahminleri ise dikakt çekti. İşte asgari ücretin brüt ve net ne kadar olacağıyla ilgili konuşulan son rakamlar...

Kazakistan ziyareti dönüşü asgari ücretle ilgili açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Çok daha farklı bir hazırlığın içindeyiz" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu açıklaması ardından İş ve Sosyal Güvenlik Danışmanı, eski SGK Denetmeni Bünyamin Esen'den ise asgari ücret zammıyla ilgili dikkat çeken bir tahmin geldi.

ASGARİ ÜCRET BRÜT VE NET KAÇ TL OLACAK?

İnternethaber'de yaptığı açıklamada önemli ifadeler kullanan Bünyamin Esen, "Asgari ücrete kaç lira zam yapılacak? Ocak 2023'te asgari ücret kaç lira olacak?" sorularına yanıt verdi.

KULİSLERDE KONUŞULAN SON RAKAM...

Esen, yaptığı açıkalamda "Kulislerde konuşulan son rakam asgari ücret brüt 10 bin TL olacak. Hatta net asgari ücretin de bu rakama çıkması bekleniyor" dedi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ASGARİ ÜCRET ZAMMI İÇİN NE DEMİŞTİ?

Kazakistan dönüşü, gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, asgari ücret zammıyla ilgili şu ifadeleri kullanmıştı;

"Şu anda bu konuyla ilgili çalışmaları başta Vedat hocamız olmak üzere arkadaşlarımız yapıyorlar. İnşallah bundan öncekilerden çok daha farklı bir hazırlığın içinde olduğunu biliyorum. Ama biz, havada uçuşan değil de yere sağlam basan adımları atacağız ki zihinlere iyi yerleşsin."

ASGARİ ÜCRET NE ZAMAN BELLİ OLACAK?

Asgari ücret zammı Aralık ayında belli olacak. Aralık'ta başlayacak asgari ücret tespit komisyonu toplantısında asgari ücret zammı belirlenecek ve Aralık ayının son haftasında yeni rakam belirlenecek.

Finans7.com  | Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç