Arsa almak isteyenlere iyi haber! 280 bin TL'den satılık imarlı arsa

Arsa almak isteyenlere iyi haber! 280 bin TL'den satılık imarlı arsa

Milli Emlak tarafından yapılan son dakika açıklamasında birçok ilde imarlı arsa satışlarının başladığına yer verildi. İşte arsa ilanları.

Emlak 8 Eylül 2023 11:38 1
Arsa almak isteyenlere iyi haber! 280 bin TL'den satılık imarlı arsa

Milli Emlak tarafından bir açıklama yapıldı ve birçok ilde imarlı arsa satışının başladığına yer verildi.

Son dönemlerde arsa satışları ciddi oranda arttı. Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya baktığımızda ülke genelinde ocak-temmuz döneminde 1 milyon 617 bin 812 adet gayrimenkul satışı olduğu, bunların 675 bin 327'sinin konu olduğu ve kalan 942 bin 485'inin ise büyük çoğunluğunun arsa ile tarlalardan oluştuğu bildirildi.

MasterTürk Grubu Başkanı Gökhan Taş konu ile ligili bir açıklama yaptı ve Türkiye'de ilk 7 ayda satılan toplam gayrimenkul sayısının 1,7 milyon adede yaklaştığını belirterek, bunun yaklaşık yüzde 59'unu ticari, arsa, tarla ve arazi gibi konut dışı satışların oluşturduğunu söyleyerek, "Konut fiyatlarındaki artış ve özellikle ikinci el konutta ulaşılabilirliğin azalması, kredi maliyetlerinin yüksekliği ile deprem ve Kovid-19 sonrası arsa ve tarlaya ilginin devam etmesi bu rekoru getirdi" ifadelerini kullandı.

Arsaya talep her geçen gün daha da artarken Milli Emlak bir son dakika açıklamasında bulundu. Yayınlanan açıklamaya baktığıomızda 280 bin liradan başlayan imarlı arsa satışlarının başladığına yer verilirken bunun yanı sıra daha uygun fiyatlara imarsız arsa satışlarının da yapıldığı görülüyor.

ÇEVRE ŞEHİRCİLİK VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ BAKANLIĞI ARACILIĞIYLA

Yayınlanan arsa duyurularına baktığımızda satışların il ve ilçe Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlükleri aracılığıyla yapıldığı görülüyor. Satışa sunulan arsaların bazıları şu şekilde:

BAŞVURU

Arsa satışları ile ilgili başvurular "https://www.milliemlak.gov.tr/#/satis" adresi üzerinden alınıyor. Bu adres üzerinden arsa satışlarına ilişkin detaylara ulaşabilirsiniz. Kadın erkek konut grubumuza katılmak ve diğer adaylarla tanışmak için > TIKLA KATIL

Yorumlar (1)

Seç


Ziyaretçi 22 Gün Önce
ne zaman başlanacak arsa satişlari