Arm Holdings halka arza rekor başvuru: Talep toplama başvurusu nasıl, nereden alınır?

Arm Holdings halka arza rekor başvuru: Talep toplama başvurusu nasıl, nereden alınır?

Son dakika haberi: Arm Holdings halka arzına rekor düzeyde başvuru geldi. İşte gelen son dakika açıklaması ve Arm halka arzı, talep toplama başvurusu hakkında bilgiler.

Halka Arz 12 Eylül 2023 10:00 3
Arm Holdings halka arza rekor başvuru: Talep toplama başvurusu nasıl, nereden alınır?

Arm halka arzına dev katılım.

Dünyada çip arzındaki önemli şirketlerin başında gelen Arm Holdings'in halka arz kararı vermesi, tüm dünyada büyük yankı uyandırmıştı.

Dev halka arz kararından sonra beklenen gün geldi ve halka arz için başvurular başladı. Başvuruların başlaması ile birlikte talep rekoru kırıldığı bildirildi. Aracı kurumlar yaptıkları son dakika açıklamasında halka arza gelen yoğun talep nedeniyle sipariş defterlerinin erken kapanabileceğini bildirdi.

Çoğunluk hissesinin SoftBank'ın elinde olduğu Arm Holdings'in halka arzı, şimdiye kadar gerçekleşen en büyük halka arzlardan biri oldu. Konu ile ilgili Bloomberg'e açıklamalarda bulunan kaynaklar, halka arza sunulan hisselerin 10 katı büyüklüğünde talep toplamanın olduğunu söyledi.

Kaynaklar açıklamasının devamında talep toplamanın, planlanandan bir gün önce yani Salı günü sona erdirileceğini ve şirkete halka arzın 15k atına kadar talep gelmesinin mümkün olduğunu bildirdi.

1 LOT KAÇTL?

Konu ile ilgili edinilen bilgilere göre Arm şirketinin 47 ile 51 dolar fiyat aralığında talepleri topladığı öğrenildi.

Üst sınırdan fiyatlanması durumunda şirketin 54.5 milyar dolar değerleneceği bildirildi. Buna rağmen halka arzdan sonra Arm'ın yüzde 90'ı SofBank bünyesinde kalmaya devam decek. Halka arz edilen hisseler ise sınırlı sayıda olacak.

Halka arza Barclays Plc, Goldman Sachs Group Inc, JPMorgan Chase & Co. ve Mazuho Financial Group Inc konsorsiyumu liderlik ediyor.

ARM HOLDİNGS HALKA ARZINA NASIL KATILIRIM? BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Türkiye'de son dönemlerde halka arzlara rekor düzeyde başvurular oluyor. Borsada işlem yapan yatırımcı sayısının halka arzların artması ile birlikte rekor kırması sonrası halka arzlara 2 milyonun üzerinde talep geliyor.

Halka arzlarda Türkiye'de düşçük oranda para kazanan yatırımcılar, yurt dışı halka arzlara nasıl katılabileceklerini araştırmaya başladı.

Yurt dışındaki halka arzlara aracı kurumlar ve bankalar aracılığıyla başvuru yapılabilir.

Finans7.com | Ankara
Sorumluluk reddi beyanı: Haberde yer alan bilgiler finans7.com yatırım tavsiyesi değildir. Finans7.com emtia, borsa, döviz ve hisseler konusunda yatırım tavsiyesi vermez. Yatırım tavsiyesi hizmeti, sadece aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri ve yatırım uzmanları ile danışmanları tarafından verilen bir hizmettir.

Yorumlar (3)

Seç


Ziyaretçi 14 Gün Önce
turkiyeden arm hissedi nasıl alırım
Ziyaretçi 16 Gün Önce
türkiyeden halka arza başvurabileceğin aracı bir kurum yok yarın işlem görmeye başla o zaman alabilirsin
Ziyaretçi 16 Gün Önce
başvuru nasıl olur nereden alınır