Araç Muayene Ücretlerine Büyük Zam Geliyor!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Araç Muayene Ücretlerine Büyük Zam Geliyor!

Son zamanlarda her şeye gelen zamların ardından bir zam da araç muayene ücretlerine geliyor! İşte gelecek zam oranı ve haberin detayları...

Taşıt 18 Ara 2023 0
Araç Muayene Ücretlerine Büyük Zam Geliyor!

TÜVTÜRK'ün 2024 planlamasına göre araç muayene ücretlerine yüzde 58,46 oranında zam yapılması bekleniyor. Gerçekleşecek bu zam sonrası muayene ücreti 1.149,50 liradan 1.821,66 liraya artacak.

TÜVTÜRK'ün 2024 planlamasında yeni yılda araç muayene ücretlerine dev zam geliyor. Vergi uzmanı Ozan Bingöl, yaptığı paylaşımda yeni ücreti açıkladı.

Araç Muayenesi Hakkında Bilmeniz Gerekenler | Koalay

Bingöl, paylaşımında yaptığı açıklamada, "TÜVTÜRK'ün 2024 planlamasında yer alan yüzde 58,46 oranındaki araç muayene ücreti zammı, araç sahiplerini endişelendiriyor. Bu orana göre, 1.149,50 lira olan araç muayene ücreti 1.821,66 liraya yükselecek" ifadelerini kullandı.

ARAÇ SAHİPLERİ ZAM SONRASI MUAYENE YAPTIRMAKTA ZORLANACAK
Araç muayene ücretlerine yapılan zam, araç sahiplerini zorlayacak. Özellikle, ekonomik sıkıntı yaşayan vatandaşlar için bu zam, ek bir yük oluşturacak.

Zammı eleştiren araç sahipleri "Araç muayene ücretleri zaten yüksekti. Bu zamla birlikte, araç muayenesi yaptırmak daha da zorlaşacak" ifadeleriyle tepki gösterdi.

 

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç