Araba fiyatlarına 7 gün arayla 2. zam geliyor
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Araba fiyatlarına 7 gün arayla 2. zam geliyor

Euro kurunda yaşanan yükseliş ile birlikte araba fiyatlarına bir zam daha geliyor. Beklenen zam en az yüzde 5.

Taşıt 7 Haz 2023 12:15 0
Araba fiyatlarına 7 gün arayla 2. zam geliyor

Araba fiyatlarına bir hafta ara ile 2 .zam geliyor.

Araba fiyatlasrına 1 hafta ara ile ikinci döviz zammı geliyor. Otomotiv firmalarının resmi internet adreslerine baktığımızda araba fiyatlarının geri çekildiği ve güncelleneceği görüldü. Tabi hızlı davranan firmalar da oldu. Bunlardan ilki Ford oldu. Ford, fiyat listesini bugün güncelleyerek araba fiyatlarına yüzde 7'lik zam uyguladı. 50 bin lira ile 65 bin lira arasında değişen zamların detayları için TIKLAYIN

DAHA GEÇEN HAFTA ZAM GELMİŞTİ

1 Haziran itibarıyla araba fiyatlarına art arda zamlar gelmiş, 30 bin liradan başlayan zamlar, lüks otomobillerde 300 bin liraya kadar yükselmişti. Yaşanan zam ile birlikte Türkiye'de en ucuz araba 524 bin liraya kadar yükselmişti. 

BİR ZAM DAHA GELİYOR

Renault, Dacia gibi otomotiv şirketlerinin fiyat listesi sayfasına baktığımızda araçların fiyatlarına bir zammın daha yolda olduğu görülüyor. Zira 7 gün önce güncellenen ve yüksek oranda zam gelen arabaların fiyatlarının yeniden geri çekildiği ve fiyatların güncellenmek olduğu uyarısı karşımıza çıkıyor.

Renault resmi sayfasındaki bildirim şu şekilde:

Dacia resmi sayfasındaki bildirim ise şu şekilde:

NEDEN ZAM GELİYOR?

Piyasalarda döviz kuru fırtınası yaşanmaya devam ediyor. Türkiye'de satılan hemen hemen tüm araçlar Avrupa üzerindne geldiği için Euro kuru artınca araba fiyatları da otomatik olarak artıyor. Geçen hafta 21 lira olan Euro kurunun 24.75 TL'ye kadar çıkmasından sonra araba fiyatlarına yeni zam hazırlığı başladı.

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç