Annelere 1300 TL sosyal yardıma rekor başvuru: İşte kırtasiye yardımı başvurusu 2023
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Annelere 1300 TL sosyal yardıma rekor başvuru: İşte kırtasiye yardımı başvurusu 2023

Annelere 1300 TL yardım başvurusu hakkında son dakika açıklaması geldi. Gelen açıklamada rekor başvuru geldiği öğrenildi.

Finans Magazin 6 Ağu 2023 16:21 10
Annelere 1300 TL sosyal yardıma rekor başvuru: İşte kırtasiye yardımı başvurusu 2023

Annelere PTT'den 1300 TL yardım: İşte kırtaisye yardımı başvurusu.

Her sene devlet tarafından ihtiyaç sahibi ailelerin çocukları için verilen kırtasiye yardımı için son dakika açıklaması geldi ve söz konusu yardımın bu sene de çocukların ailelerine verileceği bildirildi. 81 ilde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından verilecek söz konusu nakdi yardıma baktığımızda başvuruların e devlet kapısı üzerinden ya da SYDV'ler aracılığıyla yapıldığı görülüyor. Başvuru açıklamasından sonra en merak edilen konu, kırtasiye yardımı başvurusunun nasıl yapılacağı konusunda oldu. Vatandaşlar, Finans7.com'a gönderdikleri mesajda kırtasiye yardımı başvurusunun nasıl yapılacağını, başvuru bilgilerinin nasıl doldurulacağını, başvuru formuna nasıl ulaşabileceklerini sordu.

KIRTASİYE YARDIMI NEDİR?

Kırtasiye yardımına baktığımızda, ihtiyaç sahibi ailelere her sene okullar açılmadan önce verilen yardım olarak adlandırılıyor. Verilen yardım ile aileler, okula gidecek çocukları için çanta, silgi, kalem gibi malzemeler alıyor. Bu destek birçok aileyi sevindirecek.

KİMLERE VERİLECEK?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilecek yardım, ya vatandaşların başvuru sırasında vereceği İBAN'a atılacak, iban verilmemişse de PTT aracılığıyla söz konusu ödemeler yapılacak.

Başvuru yapacak kişilerde aranan şartlara baktığımızda ise; Bazige ya da harp malullüğü aylığı alan, 2330 sayılı Kanun (İç güvenlik asayiş kapsamında olanlar) ve 3713 (terör kapsamında olanlar) sayılı Kanunlar kapsamında gerçekleşen olaylar nedeniyle aylık ödenen erbaş ve erlerin çocukları için, 2330 sayılı Kanun uyarınca aylık bağlanan güvenlik korucusu ve sivillerin çocukları için, Maddi durumu kötü olan ve her hangi bir geliri bulunmayan ailelerin çocukları için, Her hangi bir sosyal güvencesi bulunmayan ailelerin çocuklarına, öksüz, yetim, engelli ya da eşi vefat eden kişilere bu yardım veriliyor.

Aile Bakanlığı söz konusu sosyal yardım hakkında diğer şartları şu şekilde verdi:

"Her eğitim-öğretim yılı başında ve yıl boyunca 3294 sayılı Kanun kapsamında bulunan ihtiyaç sahibi ailelerin ilk ve ortaöğretimde okuyan çocuklarının Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından kırtasiye, önlük, çanta vb. temel okul ihtiyaçları karşılanmaktadır.

3294 sayılı Kanun kapsamındaki sosyal güvencesi olmayan ihtiyaç sahibi haneler ile sosyal güvencesi olan ancak hane içinde kişi başına düşen aylık geliri net asgari ücretin 1/3’ünden  (2023 yılı için 3.800,78-TL) için az olan haneler faydalanabilmektedir"

BAŞVURU NASIL YAPILACAK? İNTERNET ÜZERİNDEN BAŞVURU NE ZAMAN?

Söz konusu yardıma başvurular internet üzerinden ya da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına yapılabilir. 81 il SYDV adresleri için TIKLAYIN

İnternet üzerinden başvuru yapmak isteyen vatandaşlar için de Finans7.com olarak bir video yayınladık. Aşağıda yayınladığımız videoda internet üzerinden başvuruların nasıl yapılacağını adımları ile birlikte takipçilerimizle paylaştık.

E devlet kapısı üzerinden yardım başvurunuzu yukarıdaki videoda anlatıldığı gibi yapabileceksiniz. Kadın erkek adaylarla tanışmak ve bilgi alış verişi için TIKLA TAKİP ET

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (10)
Seçili Yorum Avatarı

Seç


Ziyaretçi 10 Ay Önce
Benim iki öğrencim vr kiradayim oturyorum kırtasiye yardımı istiyom
Ziyaretçi 10 Ay Önce
Benim üç tane öğrencim var evim kira eşim işsiz zor durumdayım sizden kırtasiye yardımı istiyorum
Ziyaretçi 10 Ay Önce
Selamün aleyküm ben 2 çocuk annesiyim onları okutuyorum kirada oturan kalp h astasıyım kulağımda tümör nedeniyle ameliyat oldum çalışamıyorum nereye baş burduysam birşey çıkmadı ne olur benimde sesimi duyun
Ziyaretçi 10 Ay Önce
4 çocuğum var 1. üniversite 2ci lise 10 3cü 2sınıfa gidiyor en küçüğüde anaokuluna başlayacak kırtasiye yardımı almak istiyorum 🙏
Ziyaretçi 10 Ay Önce
Kırtasiye yardımı almak istiyorum 2cocogum okuyo biri 2digeri3yarmima ihtiyacım var