Ankara'da Taksi Ücretlerine Büyük Zam Geldi!
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Ankara'da Taksi Ücretlerine Büyük Zam Geldi!

Asgari ücrete gelen zamla birlikte yeniden her şeye zam gelmeye başladı! Bir zam da Ankara'da taksi ücretlerine geldi! İşte haberin detayları...

Ekonomi 19 Ocak 2024 0
Ankara'da Taksi Ücretlerine Büyük Zam Geldi!

Ankara'da taksilerde yeni tarife bugünden itibaren uygulanmaya başlandı. İndi bindi, açılış ve kilometre fiyatlarına yüzde 50'ye yakın zam geldi. İndi bindi ücreti 75 TL, açılış ücreti 25 TL, kilometre ücreti ise 20 TL olarak belirlendi.
Ankara'da taksi ücretlerine yüzde 50 zam yapıldı. Zamlı tarifeyle indi bindi ücreti 50 TL'den 75 TL'ye yükseldi. Zamlı tarife Ankara'daki taksilerde bugünden itibaren uygulanmaya başlandı.

Taksi kullananlar dikkat! Tamamen değişiyor, İstanbul ve Ankara'da ödemeler  artık... - Ekonomi Haberleri

Ankara'daki taksi ücretleri de yeni yıl zamlarından etkilendi. Yeni tarifeye göre indi bindi ücreti 75 TL, açılış ücreti 25 TL, kilometre ücreti ise 20 TL olarak belirlendi. Yapılan yüzde 50'lik zammın ardından taksiciler taksimetrelerini güncellemek için kuyruğa girmek zorunda kaldı.

"HALKIMIZ İLLAKİ ALIŞACAK"
Taksimetrelerini güncellemek için Yenimahalle ilçesi Varlık Mahallesi'ndeki taksimetre güncelleme merkezinde kilometrelerce kuyrukta bekleyen taksici Yusuf Çelik zamlı tarife hakkında konuştu. Çelik, fiyat artışının yolcu kaybına neden olacağını ancak müşterilerin sonra alışacağını belirterek şunları söyledi:

20 Temmuz'da alınan kararla İstanbul'da taksi indi bindi ücretinin 75 TL  olduğu iddiası - Teyit

"Aslında zammın bizi mutlu etmesi için önce vatandaşımızın mutlu olması gerekiyor ki biz de mutlu olalım. Bence müşteri kaybını her zamda olduğu gibi etkileyecek. Bizi birazcık geri atacak ama illaki halkımız alışacak. Ankara'da yaklaşık ortalama 8 bine yakın araç var ve bu taksimetre ayarını yapan 3 tane firma var. Ama en kalabalığı burası. Buraya geldiğimiz zaman ortalama bir ile iki saat arası sıra bekliyoruz. Bizi de anlayın yani mazotla ya da gaz, benzinle çalışan araçlarımız var. Araçlarımızda çalışan abilerimiz, kardeşlerimiz var. Onların da kendini alması gereken bir payları var. Eski tarife bunu pek karşılamıyordu, idare ediyorlardı. Yani bizlik pek sorun olmasa da onlar için önemli bir konu."

Tüm zam gelişmelerinden anında haberdar olmak için; ücretsiz olan mobil uygulamamızı indirebilirsiniz:

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com I Yusuf Akıncı I Ankara
Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç