Ankara Valiliği uyardı: Sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerinde seyredecek
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Ankara Valiliği uyardı: Sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerinde seyredecek

Son dakika haberi: Ankara Valiliği il genelinde yarından itibaren sıcaklıkların yükseleceğini duyurdu.

Yerel Haberler 10 Haz 2024 0
Ankara Valiliği uyardı: Sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerinde seyredecek

Ankara Valiliği il genelinde yarından itibaren sıcaklıkların yükseleceğini duyurdu.

Ankara Valiliği tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı ve kentte yarından itibaren hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği bildirilerek, vatandaşların dikkatli olmaları konusunda uyarıldı.

Valilikten yapılan açıklamada, Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezinden alınan son verilere göre, yarından itibaren hava sıcaklıklarının batı kesimlerden başlayarak daha da artacağı, çarşamba, perşembe ve cuma günleri Ankara genelinde mevsim normallerinin 8 ila 12 derece üzerinde seyredeceğinin tahmin edildiği belirtildi.

Hafta sonu yağışla birlikte sıcaklıkların, Ankara genelinde azalarak mevsim normalleri civarına inmesinin beklendiği ifade edilen açıklamada, şu uyarılarda bulunuldu:

"Önümüzdeki günlerde Ankara'da beklenen en yüksek sıcaklıklar 34-36 dereceler civarında seyredecektir. Yüksek seyreden hava sıcaklıkları nedeniyle, kronik rahatsızlığı olanlar, yaşlılarımız ve çocuklarımız başta olmak üzere vatandaşlarımızın günün en sıcak saatleri 11.00 ile 16.00 arasında açık alanda bulunmamaları hususunda dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir."

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç