Ankara TOKİ 2022 Başvuru Ne Zaman? İşte Başvuru Şartları ve Yapılacak Sosyal Konut Sayısı

Ankara TOKİ 2022 Başvuru Ne Zaman? İşte Başvuru Şartları ve Yapılacak Sosyal Konut Sayısı

150 bin sosyal konut projesi kapsamında Ankara'da yapılacak konut sayısı hakkında son dakika açıklaması ve başvuru şartları yazımızda.

Emlak 07.6.2022 13:31 0
Ankara TOKİ 2022 Başvuru Ne Zaman? İşte Başvuru Şartları ve Yapılacak Sosyal Konut Sayısı

AnkarA TOKİ başvuru 2022 ne zaman? İşte başvuru şartları.

2022 yılında Türkiye geneline 150 bin sosyal konut yapılacak. 150 bin sosyal konut projesi için geçen gün açıklamalar geldi. Açıklamaların yapılmasının ardından en merak edilen konu , Ankara'da ne zaman TOKİ projesnin yapılacağı, başvuruların ne zaman alınacağı konusu oldu. Biz de bu yazımızda detaylara yer verdik.

ERDOĞAN MÜJDEYİ VERECEK

TOKİ sosyal konut için müjdeyi Cumhurbaşkanı Erdoğan Ağustos ayında verecek. Konu ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada, "Son 20 yılda atık su arıtma tesisi sayısı 145'ten 1176'ya ve atık su arıtma hizmeti verilen belediye nüfusu yüzde 35'ten yüzde 90'a çıkarttık. Kentsel dönüşüm kapsamında 59 ilimizde 277 riskli alanda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 446 millet bahçesi projemizden 128'ini tamamladık. 126 millet bahçemizin yapımı, 192'sinin ise ihale, proje ve yer seçim süreci devam ediyor. TOKİ eliyle toplam 1 milyon 100 bin konut ürettik, 3 milyon konutun dönüşümünü tamamladık. İnşallah yakında bu konuda yeni müjdelerle milletimizin karşısında olacağız." dedi.

BAŞVURU ŞARTLARI

TOKİ konut başvurusu yapacak vatandaşların aşağıdaki şartları taşıması gerekmektedir:

  • T.C. vatandaşı olması,
  • Projenin bulunduğu il/ilçe sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya projenin bulunduğu il nüfusuna kayıtlı olması (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3 yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir),
  • Toplu Konut İdaresinden  konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç),
  • Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı / kat mülkiyetli bağımsız bir bölümünün veya müstakil bir konutunun (tarla, bağ, bahçe, köy evi ve işyeri hariç) olmaması, (Şehit
  • Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) (Başvuru sahibinin hisseli olarak sahip olduğu gayrimenkuller hariç)
  • Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması (Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.),
  • Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 10.000 TL olması.
  • Her haneden sadece 1 kişi sosyal konut projesi için başvuru yapabilecektir.

ANKARA TOKİ 2022 KONUT BAŞVURUSU NE ZAMAN?

Toki Ankara'da konut yapımına önümüzdeki aylarda başlayacak ve konut başvuruları Ağustos ayının sonunda başlayacak. Başvurular başladığında bildirimle haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için >>> TIKLAYIN

İOS için >>> TIKLAYIN

Huawei için >>> TIKLAYIN

ANKARA'YA KAÇ KONUT YAPILACAK?

Bu sene Ankara'da 6 bin konut yapılması bekleniyor. Sizce Ankara için 6 bin konut yeterli mi? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

Kaynak: Finans7.com

Yorumlar (0)

Seç