Ankara Kuşu'nun İddiası: Kabinede 5 İsim Değişecek
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Ankara Kuşu'nun İddiası: Kabinede 5 İsim Değişecek

Kabinede değişiklik ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Gelen iddiada kabinede 5 ismin değişeceğine yer verildi.

Siyaset 8 Ekim 2022 14:17 0
Ankara Kuşu'nun İddiası: Kabinede 5 İsim Değişecek

Kabinede değişiklik iddiası.

Her zamanın konusu kabinede değişiklik konusu oluyor. Özellikle seçim sürecinde her zaman gündeme gelen kabine değişikliğinde bir son dakika açıklaması geldi. Ankara Kuşu adlı kullanıcı seçim sürecidne kabinede değişiklik yapılacağını söytedi. Söz konusu açıklamada kabinedeki bakanlardan 5'inin değişeceği iddia edildi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN AÇIKLAMA

Geçen hafta canlı yayına katılan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan kabinede ve AK Parti'de değişiklik sorusuna şu cevabı verdi: 

"Futbol takımlarında bile transfer mevsiminde böyle A'dan Z'ye hepsi değişmez, yani içeriden birkaç tane değiştirirsin, tamam eyvallah ama A'dan Z'ye değişmez. Mevcut omurgayı korursun, takviyelerin nereye gerekiyorsa oraya da takviyeleri alırsın. Şimdi AK Parti'nin içerisinde de nerelerde aksamalarımız varsa bu aksamaların olduğu bölümleri inşallah tabii ki değişikliğe tabi tutarak, bu iller bazında olur, yönetimdeki yapı içerisinde olur ve bunlarla birlikte de bu değişiklikleri yaparak çok daha güçlü bir kadroyla inşallah yeni seçime hazırlanmak gerekir. Burada tabii Cumhur İttifakı olarak da ayrıca bir durumumuz söz konusu. Cumhur İttifakı'nın yapısı da burada bizi ciddi manada ilgilendiriyor. Dayanışma içerisinde bu işi başaracağız."

"Şurada 8 ay kaldı, 8 ay içinde bu tür bir şeyi yapmak bir defa yani işletmecilik açısından da yöneticilik açısından da sağlıklı bir şey olmasa gerek. Bu futbola tam denk gelir. Niye? Baktın adam sakatlandı ne yapacaksın? Olabilir yani hiç belli olmaz. Ama fevkalade bir durum olursa tabii böyle bir adım da atılabilir ama bir şey bizim için çok önemli, kimliğimizden, değerlerimizden ödün vermeden değişime açık bir partiyiz. Kadro yeniliklerini bir bayrak yarışında bayrak değişimi ve tazelenme olarak gördüğümü de daha önce ifade etmişimdir. Aynı şeyi yine ifade ediyorum"

Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç