Ankara Esenboğa Havalimanı ne zaman yapıldı? AK Parti mi yaptı?

Ankara Esenboğa Havalimanı ne zaman yapıldı? AK Parti mi yaptı?

Ankara Esenboğa Havalimanı ne zaman yapıldı? AK Parti döneminde mi Esenboğa Havalimanı yapıldı? İşte son bilgiler.

Haberler 24 Mayıs 2023 16:54 0
Ankara Esenboğa Havalimanı ne zaman yapıldı? AK Parti mi yaptı?

Esenboğa Havalimanı ne zaman yapıldı?

Ankara'da açıklama yapan Esenboğa Havalimanı şu ifadeleri kullandı:

"Esenboğa Havalimanı'nı kim yaptı, bay bay Kemal mi yaptı? Biz yaptı biz. Melih Bey Ankara başkanı olduğu dönemde biz yaptık. Sorun ya, 4 yılda ne yaptın diye sorun. İstanbul'a sorun. Sen İstanbul'a 4 yılda ne yaptın? İzmir'in havalimanını da bu kardeşiniz yaptı. Bundan sonra da biz yaparız. İzmir İstanbul arasını 7 buçuk saatten 3 buçuk saate biz indirdik. Dağları kim deldi, biz deldik. Sen İzmir vekilisin, belediye sizde İzmir'e ne yaptınız. Yağmur yağdığında sel alıp götürüyor.

Ankara'da eğitime bakın AK Parti var. Sağlığa bakın AK Parti var. Bilkent'i kim yaptı? Yine en son aynı büyüklükteki hastanemizi yaptık. Durmadık usanmadın, eserlerimiz ile yola devam ettik. 27 Mayıs ülkemizin demokrasi tarihinin en önemli yol ayrımlarından biri. Pazartesi 29 Mayıs. Şanlı tarihimizin en önemli zaferlerinden biri. Bu iki önemli günün arasında 28 Mayıs var. Acılarımızdan ders aldığımız bir şölene çevirelim gelin"

ESENBOĞA HAVALİMANI NE ZAMAN YAPILDI?

Vikipedia'da yayınlanan açıklamada, "Esenboğa Havalimanı (IATA: ESB, ICAO: LTAC), Türkiye'nin başkenti Ankara'ya hizmet veren uluslararası havalimanıdır. Şehir merkezinin 28 km kuzeyinde, Akyurt ve Çubuk ilçeleri sınırları içindedir. 1955 yılında hizmete girdi" ifadelerine yer verildi ve havalimanının 1955'te yapıldığına yer verildi.

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)

Seç