Anadolu Vakfı burs başvurusu başladı 2023

Anadolu Vakfı burs başvurusu başladı 2023

Anadolu Vakfı tarafından yayınlanan son dakika açıklamasında 2023 yılı burs başvurularının başladığına yer verildi.

Finans Magazin 3 Eylül 2023 12:58 1
Anadolu Vakfı burs başvurusu başladı 2023

Anadolu Vakfı burs başvurusu başladı.

Anadolu Vakfı tareafından yapılan son dakika açıklamasında 2023 2024 eğitim öğretim yılı burs başvurusunun başladığına yer verildi. Yayınlanan duyuruya baktığımızda başvuruya ilişkin bilgilerde, müracaatların Eylül sonuna kadar devam edeceğine yer verildi.

"Burs Programımız ile başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan gençlere lisans eğitimlerinde maddi destek sağlıyoruz" başlığı ile yayınlanan açıklamada "Vakfımız kuruluşundan bu yana 30 binin üzerinde gence burs olanağı sağladı" denildi ve şu bilgiler paylaşıldı:

"Vakfımızın Burs Programı; T.C. Vatandaşı olup, maddi desteğe ihtiyaç duyan ve akademik olarak başarılı üniversite öğrencilerini kapsıyor. Bursumuzdan yararlanabilmek için yurt içindeki devlet okullarında ya da vakıf üniversitelerinde %100 burslu olarak tam zamanlı lisans düzeyindeki öğrenci statüsünde kayıtlı olmak gerekir. Açık öğretim, ön lisans ve uzaktan öğretim programları kapsam dışındadır.

Vakfımızdan burs alınması durumunda geri ödeme ve hizmet yükümlülüğü söz konusu değildir. Burs ödemelerimiz, Ekim-Haziran ayları arasında 9 ay süresince bursiyerlerimizin banka hesabı aracılığı ile yapılır.

Burs başvurularınızı her yıl 1 Eylül – 30 Eylül tarihleri arasında tarihleri arasında web sitemiz üzerinden (www.anadoluvakfi.org.tr) online olarak yapabilirsiniz. Faaliyetlerimizi, Vakfımızın web sitesi ve sosyal medya hesapları aracılığıyla takip edebilirsiniz"

BAŞVURU NASIL YAPILACAK?

Burs başvurusu yapmak isteyenlerin "https://anadoluvakfi.org.tr/form" adresindeki başvuru formunu eksiksiz şekilde doldurması gerekmektedir. Bu şekilde başvurular yapılacak. Yeni yıl burs miktarı ise henüz açıklanmadı.

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (1)

Seç


Ziyaretçi 22 Gün Önce
Burslar genelde burs kazanmış iyi üniversitede okuyanlara destek veriliyor.Bence yanlış sadece onların hakkı gibi görülüyor normal üniversitelerde okuyup ihtiyacı olan bir sürü öğrenci var onlarda bu vatan için ilerde çalışacak