Anadolu Üniversitesi AÖF 2 ve 4 Yıllık Açıköğretim Taban Puanları, Kontenjanları ve Başarı Sıralaması...

Anadolu Üniversitesi AÖF 2 ve 4 Yıllık Açıköğretim Taban Puanları, Kontenjanları ve Başarı Sıralaması...

Anadolu Üniversitesi 2 ve 4 yıllık üniversite bölüm ve taban puanları...

Eğitim 30 Tem 2022 11:45 0
Anadolu Üniversitesi AÖF 2 ve 4 Yıllık Açıköğretim Taban Puanları, Kontenjanları ve Başarı Sıralaması...

Anadolu Üniversitesi 2 ve 4 yıllık üniversite bölüm ve taban puanları...

Öğrenim hayatını açıköğretim alanında sürdürmeyi düşünen öğrenciler, AÖF bölümleri  ve taban puanlarını inceliyor. ÖSYM YKS tercih kılavuzu ile birlikte Anadolu Üniversitesi bölümleri açıklandı. Peki lisans ve ön lisans Anadolu Üniversitesi AÖF taban puanları ne kadar? İşte 2022 açıköğretim üniversite bölümleri....

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ AÖF TABAN PUANLARI 2022

2 YILLIK AÖF BÖLÜMLERİ

YKS TERCİHİ NASIL YAPILIR?

Yükseköğretim Kurumları sınavı sonuçlarının ardından 2022 YKS tercih kılavı 19 Temmuz günü yayımlanmıştı. 27 Temmuz 2022 tarihi itibiariyle de YKS tercih işlemleri başladı. Üniversite adayları tercih işlemlerini Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin https://ais.osym.gov.tr web sayfası üzerinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleriyle ya da ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulamasından yapacaklar. Tercih işlemleri, 05 Ağustos 2022 tarihinde saat 23.59'da sona erecek.

ÜNİVERSİTE KAYITLARI NE ZAMAN?

YKS tericih sonuçlarından sonra herhangi bir  programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 22-26 Ağustos 2022 tarihleri arasında gerçekleşecektir. E-kayıtlar ise 22-24 Ağustos 2022 tarihleri arasında yapılacaktır. Kayıt hakkı kazanan üniversite adayların, kayıt adına aşağıda söylenen belgeleri bitirerek kayıt süresinde alakalı eğitim kurumlarına başvurmaları gereklidir. Bu zaman içerisinde kayıt için başvurmayan veya kayıt işlemlerini tamamlamayan adaylar kayıt haklarını kaybedeceklerdir.

a) Adayın mezun olduğu ortaöğretim kurumundan aldığı diplomanın aslı veya onaylı örneği ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi

b) Yükseköğretim kurumlarına kayıt işlemlerinde öğrencinin YÖKSİS veri tabanında başka bir yükseköğretim kurumunda kayıtlı olduğunun tespit edilmesi halinde aynı düzeyde örgün bir programa kayıt yaptırmaması halinde ortaöğretim diplomasının aslı olmadan da kaydı yapılarak daha önce kayıtlı olduğu yükseköğretim kurumundan bu bilgi teyit edilecektir.

c) Aday ilave puandan faydalanarak yerleştirilmiş fakat alanı diplomasında veya mezuniyet belgesinde söylenmemişse, x bir okul ve alandan mezun olduğunu gösterir resmî belge (METEM programlarından mezun olanların diplomalarında okul adı olarak, diplomayı düzenlyen merkezin adı yazılmaktadır.)

ç) Yükseköğretim kurumları tarafından istenmesi halinde 12 adet 4,5 cm x 6 cm boyutunda fotoğraf

d) Katkı payının/öğretim ücretinin ödenmesi ile ilgili belge

e) Kayıttan önce belirlenip üniversite tarafından ilan edilecek diğer belgelerin aslı veya üniversite onaylı suretleri.

Yorumlar (0)

Seç