Amerika'da Benzine Zam Geldi: 1 Litre 1.32 Dolar Oldu

Amerika'da Benzine Zam Geldi: 1 Litre 1.32 Dolar Oldu

Amerika'dan bir son dakika haberi geldi. Gelen bilgilere göre benzine bir zam daha geldiği öğrenildi.

Dünya 11.6.2022 23:33 0
Amerika'da Benzine Zam Geldi: 1 Litre 1.32 Dolar Oldu

Son dakika haberi: Amerika'da benzine bir zam daha geldi. Galonu 5 dolar oldu.

Bilindiği üzere son dönemlerde brent petrol fiyatına rekor üstüne rekor artışlar gelmeye devam ediyor. Gelen son bilgilere göre brent petrol varil fiyatı 122 dolar seviyesine kadar çıktı ve son zamanların en yüksek seviyesini gördü. 

TÜRKİYE'DE ART ARDA ZAMLAR GELDİ

Son günlerde art arda rekor zamlar geldi. Son olarak bugün 2.18 TL'lik zam geldi ve benzin fiyatları 30 liraya doğru yol almaya başladı.

AMERİKA'DA BENZİNE BİR ZAM DAHA GELDİ

ABD'den gelen son dakika bilgilerine göre benzinin galon fiyatına bir zam daha geldiği öğrenildi. Gelen verilere göre daha önce 4.986 dolar seviyesinden satılan benzinin galon fiyatının 5.004 dolar seviyesine kadar çıktığı görüldü. 

Kpler Kıdemli Ekonomisti Reid L’Anson ise yaptığı son dakika açıklamasında, “5 dolar seviyesi benzinde çok büyük bir talep düşüşünü göreceğimiz nokta olabilir” ifadelerini kullandı. 

BİDEN FİYATLARI DÜŞÜRMEK İÇİN ÇALIŞIYOR

ABD Başkanı Joe Biden daha önce fiyatları aşağı çekmek için Amerika stratejik rezervlerinden rekor seviyelerde petrolü piyasaya sürmek ve bunun yanı sıra petrol üreten ülkelerden OPEC ülkelerine üretimi artırmaları için telkinde bulunmak gibi birçok yola başvurmuş ve fiyatları düşürmeye çalıştı. 

Ancak fiyatlar , savaş etkisi ile artmaya devam ediyor.

1 GALON KAÇ LİTRE?

1 Galon 3,78541178 litredir. Yani 1 litre benzin 1.32 dolar seviyesinde. TL hesabına vurduğumuzda 22.59 TL.

Yorumlar (0)

Seç