Amerika'da batan bankaya Avrupa'dan talip

Amerika'da batan bankaya Avrupa'dan talip

Son dakika haberi: Amerika'da batan banka ile ilgili açıklama yapıldı ve bankanın satılabileceği bildirildi. Ama satış için önerilen ücret çok düşük.

Bankalar 19 Mart 2023 19:56 0
Amerika'da batan bankaya Avrupa'dan talip

ABD'de batan bankaya Avrupa'dan talip var.

Financial Times tarafından yayınlanan son dakika açıklamasında Amerika'da batan bankanın satın alınmasına ilişkin girişimler olduğuna yer verildi. 4 kaynak tarafından verilen bilgilere göre İsviçre'nin en büyük iki bankası arasındaki anlaşma, Pazartesi günü piyasalar açılmadan önce imzalanabilir.

Kaynakların aktardığı son dakika bilgilerine göre banka hisselerinin 1 birim fiyatının 0.25 İsviçre Frangı olduğuna yer verildi. Credit Suisse’in Cuma günkü kapanışı olan 1,86 frankın oldukça altında bir rakam olduğu görüldü.

Hızlı şekilde başlayan ve kısa sürede bir aşamaya geldiği bildirilen görüşmelerin nasıl sonuçlanacağı ise henüz bilinmiyor.

Bankanın en büyük ortağı Suudi Ulusal Bankası tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada sermaye artırımı yapılmayacağına yer verildi. Bu açıklamadan sonra ise borsada bankanın hisse senedi fiyatlarında sert düşüş yaşanmıştı. Bankadan geçen hafta günlük 10 milyar frankın üzerinde mevduat çıkışı olduğu da bildirilmişti.

Finans7.com | Ankara

Yorumlar (0)

Seç