Amerika, Zenginlerden Daha Fazla Vergi Alacak

Amerika, Zenginlerden Daha Fazla Vergi Alacak

ABD Hazine ve Maliye Bakanı Yellen bir son dakika açıklamasında bulundu ve zenginden alınacak vergilerin artırılacağını söyledi.

Dünya 9 Eylül 2022 09:15 0
Amerika, Zenginlerden Daha Fazla Vergi Alacak

Son dakika : Ameirka, zenginden daha fazla vergi alacağını açıkladı.

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, bir açıklama yaptı ve yükske gelirli vatandaşlardan alınan verginin daha da arttırılacağını , bunun hükümete yeni  ve kritik yatırımlar için ek mali olanak sunacağını söyledi.

Detroit ziyaretinde ekonomi gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulunan ABD Maliye Bakanı Yellen, ABD Başkanı Biden'in ekonomi planının işe yaradığını, Amerika'nın modern tarihin en hızlı ekonomik toparlanmalarından biri içinde olduğunu söyledi. Yellen burada açıklamasına bir ancak koydu. 

Ancak ABD vatandaşlarının yüksek fiyatlar nedeniyle bütçelerinin sarsıldığını, uzun vadeli tasarruflarının daraldığını , bundan endişe duyduklarını söyleyen Yellen, enflasyonun en büyük nedeninin küresel olduğunu söyledi.

En önemli önceliklerinin enflasyonla mücadele olduğunu söyleyerek açıklamasını sürdüren Yellen, en acil çözülmesi gereken zorluğun son 2 yılın ekonomik kazanımlarından ödün vermeden istikrarlı fiyat ortamına geri dönmek olduğunu söyledi. Yellen açıklamasında uzun vadeli ekonomik istikrarının sağlanması için kamu maliyesinin sağlam temeller üzerinde tutulması gerektiğini söyledi. 

Bakan Yellen açıklamasının devamında , küresel vergi sisteminde ve vergi kanunlarında ek düzenlemeler yapılmasını savunmak için Enflasyonu Düşürme Yasası kapsamında kurumlar vergisi reformlarının ivmesini arttıracaklarını söyleidi ve "Bu, yasal boşlukların kapatılmasını ve yüksek gelirliler ile şirketler için vergi oranlarının tarihi normlara döndürülmesini içeriyor. Bu reformlar, herkesin payına düşeni adil bir şekilde ödemesini sağlayarak, hükümetimize kritik yatırımlar yapmak için ek mali alan sağlayacaktır." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)

Seç