Altında Grafik Analizi Yapıldı: İşte Gram ve Ons Altın Fiyat Yorumları, Takip Seviyeleri

Altında Grafik Analizi Yapıldı: İşte Gram ve Ons Altın Fiyat Yorumları, Takip Seviyeleri

Son dakika haberi: Altın fiyatları ile ilgili teknik analiz yapıldı. Yapılan teknik analizde gram ve ons altında izlenecek seviyeler paylaşıldı.

Altın 24 Eylül 2022 22:44 0
Altında Grafik Analizi Yapıldı: İşte Gram ve Ons Altın Fiyat Yorumları, Takip Seviyeleri

Altın fiyatlarında grafik yorumları geldi: İşte gra mve ons altın fiyatında izlenecek seviyeler.

Son dönemlerin en merak edilen emtiası altın oldu. 1000 liranın üzerine çıkan, ancak Fed'in sıkılaştırma politikasına maruz kalan, bu politika ile hızlı şekilde gerileyerek yeniden 1000 liranın altına gerileyen gram altın ,1700 doların altına gerileyen ons altın gördük.

Son faiz artırımı ile birlikte altının üzerindeki baskı daha da artarken Zeynel Balcı, yükseliş için bazı hamleler olması gerektiğini söyledi. Putin'in seferberlik ilanı sonrası bir miktar kıpırdayan altının, dünya siyaseti ile paralel şekilde seyrettiği, tansiyonun artması ile daha da artacağını söyledi. Balcı açıklamasında, "Dileriz olmaz ama dünya siyasetinde gerginliği artıracak gelişmeler altının “güvenli liman” ihtiyacını tekrar öne çıkarabilir. Bu da altın fiyatını yukarı çekecek bir gelişme olur." dedi.

Gram altının ons ile aynı seviyede düşüş göstermemesinin dolardaki yükseliş olduğu biliniyor. Sene başından bu yana gram altın yüzde 26 değer kazanırken altının ons fiyatı yüzde 8.75 düştü.

ONS FİYATINDA TAKİP EDİLECEK SEVİYELER

Altının ons fiyatında takip edilen seviyeleri de açıklayan Balcı, ilk desteklerin 1630 ve 1610 dolar olduğunu, bu desteklerin aşağı kırılması durumunda 1580 ile 1500 dolar seviyelerinin olduğunu söyledi.

Yukarı yönde ise ilk direnç seviyesi 1690 dolar. Daha sonra 1735 ile 1800 dolar seviyeleri var.

GRAM ALTINDA NERELER İZLENECEK

Gram altında ise izlenecek seviyeler şu şekilde: Aşağı yönlü seyir devam ederse ilk durak 965 lira ile 946 lira olur. Bu seviyelerin kırılması sonrası destek noktası 885 lira olacak.

Yukarı yönlü seyirde ise ilk direnç noktası 1000 lira seviyesi. Bunun yukarı kırılması durumunda 1040 lira ve 1058 lira seviyeleri var.

GÜNCEL GRAM ONS ALTIN

Fiyatlara baktığımızda gram altın 974 lira seviyesinden işlem görüyor. Ons altın fiyatı ise 1644 dolar seviyesinde seyrediyor.

Finans7.com  | Ankara

Uyarı: Haberde yer alan bilgiler finans7.com yatırım tavsiyesi değildir. Finans7.com borsa, döviz, emtia ve kripto paralar hakkında herhangi bir yatırım tavsiyesi vermez. Sadece bilgilendirir.

Yorumlar (0)

Seç