Altın Fiyatları Yükselmeye Devam Ediyor! 6 Mart Güncel Altın Fiyatları
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Altın Fiyatları Yükselmeye Devam Ediyor! 6 Mart Güncel Altın Fiyatları

Altın fiyatları yeni haftanın üçüncü işlem gününde de yükselişini devam ettiriyor! İşte 6 Mart güncel altın fiyatları ve detaylar...

Altın 6 Mart 2024 0
Altın Fiyatları Yükselmeye Devam Ediyor! 6 Mart Güncel Altın Fiyatları

Gram altın, güne yükselişle başlayarak 2 bin 172 lira seviyesinden işlem görüyor. Çeyrek altın 3 bin 640 liradan, Cumhuriyet altını ise 14 bin 800 liradan satılıyor. Dün 2 bin 130 dolardan günü kapatan ons altının da yatay bir seyir izlediği görülüyor. Analistler, altına olan talebin ileriki günlerde de artacağını belirtiyor.

Altın fiyatları her geçen gün rekorlarına bir yenisini daha ekliyor. Gram  altın 1494 lirayla yeni rekorunu kırmış oldu.

Dün, altının ons fiyatı ve dolar kurundaki artışa paralel değer kazanan ve günü yüzde 0,6 primle 2 bin 163 liradan tamamlayan gram altın, güne yükselişle başlamasının ardından 2 bin 172 lira seviyesinden işlem görüyor. Saat 17.50 itibarıyla çeyrek altın 3 bin 640 liradan, Cumhuriyet altını 14 bin 800 liradan satılıyor.

ALTINA OLAN TALEP ARTACAK YORUMU

Analistler, ABD Merkez Bankasının (Fed) faiz indirim zamanlamasına ilişkin belirsizliklerin devam ettiğini belirterek, buna karşın bankanın yılın ilk yarısında faiz indirebileceğine yönelik beklentilerin varlığını korumasıyla altına olan talebin artmaya devam ettiğini dile getirdi.

Bugün Fed Başkanı Jerome Powell'ın Kongre'de yapacağı sunumun yanı sıra ülkede açıklanacak ADP özel sektör istihdam verileri yatırımcıların odağına yerleştiğini ifade eden analistler, haftanın geri kalanında açıklanacak makroekonomik veriler öncesinde yatırımcıların temkinli davrandığına dikkati çekti.

Söz konusu gelişmelerin ardından bugün para piyasalarında, Fed'in ilk faiz indirimine gitme ihtimali mayısta yüzde 22 ve haziranda yüzde 71 ile fiyatlanıyor.

Altın Kaç Lira Olur Bu Fiyattan Alınır Mı? - Foto Galeri - Memurlar.Net

Analistler, bugün yurt içinde veri gündeminin sakin olduğunu ifade ederek, yurt dışında ise Almanya'da ticaret dengesi ile Avro Bölgesi'nde perakende satışları, ABD'de ADP özel sektör istihdamı, Fed Bej kitap raporu ve JOLTS açık iş sayısı verilerinin yanı sıra Fed Başkanı Jerome Powell'ın Kongre'de gerçekleştireceği sunumun takip edileceğini kaydetti.

Teknik açıdan altının ons fiyatında 2 bin 140 ve 2 bin 160 doların direnç olarak öne çıktığını belirten analistler, 2 bin 120 ve 2 bin 100 dolar seviyelerinin ise destek konumunda olduğunu bildirdi.

Paylaşılan bu haber Finans7.com tarafından yatırım tavsiyesi değildir!

Altın, dolar, euro ve borsanın günlük durumlarından anında haberdar olmak istiyorsanız; ücretsiz olan mobil uygulamamızı indirebilirsiniz:

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com I Yusuf Akıncı I Ankara
Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç