Altın Fiyatları Rekor Seviyede! 4 Aralık Güncel Altın Fiyatları
Finans7 Haber
Bizi Takip Edin
App Store Google Play

Altın Fiyatları Rekor Seviyede! 4 Aralık Güncel Altın Fiyatları

Altın fiyatları, yeni haftanın ilk işlem gününde rekor seviyelerde seyrediyor! İşte 4 Aralık güncel altın fiyatları ve detaylar...

Altın 4 Ara 2023 0
Altın Fiyatları Rekor Seviyede! 4 Aralık Güncel Altın Fiyatları

Altın fiyatlarındaki son artışlar, birçok etkenin bir araya gelmesiyle gerçekleşti. Özellikle ABD'de gelecek yılın başlarında faiz indirimi beklentileri, altın fiyatlarını rekor seviyeye taşıdı. Gram altın, 2 bin lira seviyelerine yaklaşarak tarihi bir zirveye ulaştı ve son iki ay içinde yüzde 20'lik bir artış kaydetti.

TÜM ZAMANLARIN EN YÜKSEK SEVİYESİ 

Ons altın, 7 Ağustos 2020'de 2148,11 dolarla tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkarak yeni bir rekora imza attı. Ancak, bu zirve sonrasında kazançların bir kısmı geri çekildi ve şu anda 2104,75 dolar civarında işlem görüyor.

Altın fiyatları son durum: 30 Aralık çeyrek altın fiyatı, gram altın fiyatı  ne kadar oldu?

Altın fiyatlarındaki bu yükselişte, İsrail-Hamas savaşı ve Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell'ın para politikasıyla ilgili açıklamalarının etkili olduğu belirtiliyor. Powell'ın sıkılaşmanın tamamlandığına dair yaptığı açıklamalar, altın fiyatlarındaki yükselişi hızlandırdı.

ALTIN FİYATLARI

Gram altın şu anda 1.942,28 TL'den işlem görüyor, ons altın ise 2.088,04 dolardan alıcı buluyor. Diğer altın türlerinin güncel fiyatları şu şekildedir:

Altın ($/kg): 67.500,00 USD

Altın (Euro/kg): 62.036,45 Euro

Cumhuriyet Altını: 199,97 TL

Çeyrek Altın: 208,53 TL

Reşat Altını: 599,37 TL

Kulplu Reşat Altını: 572,10 TL

Altın gram fiyatı Fed kararını takip ediyor! Altın gram, 22 ayar bilezik,  çeyrek ve Cumhuriyet altını ne kadar, kaç TL? İşte canlı altın fiyatları -  Fotohaber - Ekonomi

Piyasa, Powell'ın faiz oranlarıyla ilgili yorumlarına odaklanmış durumda. Ancak, politikanın gevşetilmesi konusunda henüz erken olduğu belirtiliyor. Bu bilgiler ışığında, altın fiyatlarındaki gelişmeleri takip etmek önemlidir.

Altın, dolar, euro ve borsanın günlük durumlarından anında haberdar olmak istiyorsanız; ücretsiz olan mobil uygulamamızı indirebilirsiniz:

Android için > TIKLAYIN
İOS için > TIKLAYIN
Huawei İçin > TIKLAYIN

Finans7.com I Yusuf Akıncı I Ankara
Yorumlar (0)
Seçili Yorum Avatarı

Seç